GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

MİLLETİMİZİN YÜZÜ YENİDEN REFAH'LA GÜLECEK!

Bilindiği üzere Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 3 Aralık 2020 tarihinde enflasyon rakamlarını açıklamıştır.  Buna göre, yıllık enflasyon %14 olarak gerçekleşmiştir.  Yani “resmi ifadeye göre” bile Türkiye’de ürün fiyatları bir senede %14 artmıştır. Ülkemizde “gıda enflasyonu”nun ise yıllık %17 seviyesinde olduğu bilinmektedir.

Gerçek enflasyonun ‘özel çarpıtma ve ayarlamalarla’ ortaya konan bu enflasyon oranlarının en az iki katı düzeyinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Bu tablo karşısında 2021 yılı için asgari ücrete yapılacak zam oranının %30’un altında olması halinde, bunun matematiksel olarak artış sayılamayacağını daha önceki açıklamalarımızda ifade etmiştik.

Bu sebeple Yeniden Refah Partisi olarak asgari ücrete en az %50 zam yapılması ve asgari ücretin en az 3500 TL seviyesine getirilmesi gerektiğini de vurgulamıştık.

Ancak maalesef ki bugün “net 2825 TL” olarak açıklanan 2021 yılı asgari ücret düzeyi bu seviyenin çok altında kalarak beklentileri karşılayamamış, her sene olduğu gibi bu sene de milyonlarca asgari ücretliyi ve ailelerini hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bu gelirle milyonlarca asgari ücretlimizin kimseye muhtaç olmadan temel ihtiyaçlarını karşılaması, çoluk-çocuğunun sağlıklı beslenmesini dahi sağlayabilmesi mümkün değildir.

 

7 milyon asgari ücretlimiz, aileleriyle birlikte hesap edildiğinde 30 milyon vatandaşımız bu seneyi de yoksulluk, geçim sıkıntısı hatta hayatta kalma mücadelesi ile geçireceklerdir.

 

2002 yılında asgari ücretle ilgili ‘simit-çay hesabı’ yaparak iktidar olanlar, maalesef ki geçmişi tamamen unutmuşa benziyorlar.

Allah asgari ücretlilerimizin ve tüm dar gelirli vatandaşlarımızın yardımcısı olsun.

Yeniden Refah Partisi olarak iktidara geldiğimizde ilk işimiz asgari ücrete, emekli ve memur maaşlarına %50 zam yapmak olacak, takip eden senelerde de mutlaka gerçek enflasyon oranının üzerinde maaş zamları yapacağız.  Milletimiz’in yüzü Yeniden Refah’la gülecek inşallah.

 

Dr. Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2020 | Yayın Saati: 18:57:10