Genel Başkanımız, deprem bölgesinde depremzedelerin acılarına ortak oldu

Genel Başkanımız, deprem bölgesinde depremzedelerin acılarına ortak oldu


Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Adana ve Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgeleri ziyaret ederek vatandaşların acılarına ortak oldu.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilin etkilendiği deprem bölgeleri Adana ve Kahramanmaraş illerini ziyaret etti.

 

Genel Başkanımız, sabah saatlerinde önce Adana'ya giderek 2 enkaz yerini ziyaret ederek vatandaşlarla konuştu. Sonrasındaysa AFAD'ı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 

Genel Başkanımız Erbakan, Adana ziyaretinden sonra depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş'a geçti.

 

 

Bakan Süleyman Soylu’dan bilgi aldı

Kahramanmaraş’ta Kriz Koordinasyon Merkezi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bilgi alan Genel Başkanımız, sonrasında depremden etkilenen mahalleleri gezdi.

Burada enkaz altında ailelerinden haber alamayan ve umutla gelecek haberi bekleyen vatandaşları teselli eden Genel Başkanımız Erbakan, yaşanan acılara ortak oldu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sakarya İl Başkanlığı’nın kurduğu ve 5 bin vatandaşa sıcak yemek dağıtan aşevinde de incelemelerde bulundu.

 

 

‘Bu zor gününde vatandaşımızın yanında olmak için buradayız’

Genel Başkanımız, bölgedeki ziyaretlerle ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Adana ve Kahramanmaraş’ta enkazları inceledik ve bilgi aldık. Burada da kriz merkezlerinde gerekli bilgileri aldık. Bütün halkımızın acılarına ortak olmak ve bu zor günlerde yanlarında olmak maksadıyla ziyaretlerde bulunuyoruz. Bir kez daha bütün milletimizin başı sağ olsun. Bir kez daha geçmiş olsun” dedi.

Yayın Tarihi: 10 Şubat 2023 | Yayın Saati: 18:59:41