GENEL BAŞKANIMIZ’DAN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

Genel Başkanımız’dan İyi Parti’ye Ziyaret

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ve beraberindeki heyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e nezaket ziyaretinde bulundular.   

İYİ Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Genel Başkanımız'a, Genel Sekreterimiz Suat Pamukçu, 54. Hükümet Devlet Bakanı ve  Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Sacit Günbey ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Naim Öztürk eşlik etti.

 

'Ülkenin temel meselelerini ve çözüm önerilerimizi konuştuk'

Olumlu bir havada geçen ziyaret sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız şunları söyledi:

"Tabii Sayın Akşener, 54.  Refahyol Hükümeti’nin İçişleri Bakanı olması hasebiyle ve ‘28 Şubat Postmodern Darbesi’ne karşı göstermiş olduğu kararlı duruşu nedeniyle, Millî Görüş camiamızın takdirini kazanmış, kıymet verdiğimiz bir siyasetçidir. Bu görüşmede ülkemizin temel meseleleri ve çözümleri hakkında fikir teatisinde bulunduk. Muhtemel bir erken seçim ve seçim kanununda yapılması muhtemel değişiklikler konusunda değerlendirmeler yaptık. Kendisine ayrıca partimizin, kuruluşundan bu yana kısa zamanda almış olduğu büyük mesafe konusunda bilgilendirme yaptık."

 

'Siyasette keskin ve kutuplaştırıcı dil ülkemize zarar veriyor'

Siyasette kullanılan keskin ve kutuplaştırıcı dilin, ülkemiz ve milletimize vermiş olduğu zararları da konuştuklarını ifade eden Genel Başkanımız, "Siyasette nezaket dilinin hâkim olması için karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Bu vesile ile Genel Başkanımızı ve heyetimizi misafir eden İyi Parti Heyetine ve sayın Akşener’e partimiz adına teşekkür ederiz, bu ziyaretin Milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını dileriz." ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 13 Mart 2021 | Yayın Saati: 16:13:46