GENEL BAŞKANIMIZ'DAN EZBER BOZAN ÇIKIŞ

Genel Başkanımız'dan ezber bozan çıkış: 'Her şeyi milletten beklemeyin'

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Eskiden bir söz vardı, 'Her şeyi de Devlet’ten beklemeyin' diye, şimdi bu sözün yeni versiyonu 'Her şeyi milletten beklemeyin' oldu." dedi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan yaptığı açıklamada, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek "Hükümetler borçlanmadan, ilave vergiler üretmeden, milletin sırtına ilave yük yüklemeden kaynak oluşturmak, mevcut kaynaklarını adil ve verimli şekilde kullanmak ve bu kaynaklarla millete hizmet etmek durumundadır." ifadelerini kullandı.

Dünya kadar borçlanma yapıldı

Türkiye’de tablonun dünyadakinin tam tersi olduğunu belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, konu ile ilgili şunları kaydetti: 

"Ülkede döviz yükseliyor Hükümet vatandaşa sesleniyor, 'fedakârlık yapın, elinizdeki dövizi TL’ye dönün' diyor. İşsizlik artıyor, iş adamlarına sesleniyor; “Her biriniz 10 kişi istihdam etseniz işsizlik falan kalmaz” diyor. Pandemi oluyor; özel sektöre “fedakârlık yapacaksınız, işçi çıkarmayacaksınız” diyor, bankalara dönüyor “vatandaşın ihtiyacı var, kredi verin” diyor millete de IBAN numarası veriyor, “siz de varsa bize verin” diyor. Emekli maaşı, memur maaşı ödenecek para lazım, Hükümet bu sefer de “İşsizlik Fonu”ndan 12 milyar ₺ alıp kullanıyor. Dünya kadar borçlanma yaptılar, bunun faizi de var."

Peki devlet olarak siz hangi fedâkarlıkta bulunacaksınız?

Her türlü yükün vatandaşın sırtına yüklendiğini belirten Genel Başkanımız,  "Ahmet’ten alıp, Mehmet’e veriyorsunuz, Hasan’ın sağ cebinden alıp, sol cebine koyuyorsunuz. Santral memuru gibi; gelen telefonları, talepleri diğer tarafa aktarma memurluğu yapıyorsunuz! Yük milletin sırtında! Eskiden bir söz vardı, 'Her şeyi devletten beklemeyin' diye, şimdi bu sözün yeni versiyonu 'Her şeyi milletten beklemeyin' oldu." ifadesini kullandı."

Hükümetin ve belediyelerin borcu 412 milyar daha ₺ arttı

Milli Görüş kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 70'li yıllarda Süleyman Demirel ile yaşadığı bir hatırayı anlatan Genel Başkanımız;  "Erbakan Hocamız, TBMM’de Demirel Hükümeti’nin vergi politikasını eleştiriyor, 'Millete fahiş, haksız vergiler yüklüyorsunuz' diyor, arkasından Başbakan Demirel kürsüye çıkıp; “Sayın Erbakan, almadan vermek Allah’a mahsustur” deyince, Erbakan Hocamız da cevaben; 'Evet almadan vermek Allah’a mahsustur ama, hiç vermeden hep almak da size mahsus” diyor. İşte şu anlattığımız tablo da bize bu tarihi olayı hatırlattı. Ve her türlü fatura millete kesilmesine rağmen, borç da katlanarak artıyor, hükümet ve belediyelerin toplam borcu  son 22 ayda 412 milyar ₺ arttı. Borç-faiz-zam-vergi ekonomisinden kurtulmak için, “Önce Millet” diyen devlet için, “Adil Ekonomik Düzen” için, yeniden bolluk ve bereket dönemini hayata geçirmek için Biz Varız, Milletimiz için Biz Varız, Yeniden Refah Var. diyoruz." şeklinde konuştu.

 

AÇIKLAMANIN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yayın Tarihi: 24 Aralık 2020 | Yayın Saati: 14:51:27