GENEL BAŞKANIMIZ'DAN AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NE ANLAMLI ZİYARET

Büyük bir mücadele örneği veren kardeş Azerbaycan'ın sonuna kadar yanındayız.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim’i büyükelçilik makamında ziyaret ederek, Dağlık Karabağ’ın Ermeni işgalinden bir an önce kurtarılması ve bir milyondan fazla mültecinin kendi öz topraklarına geri dönmeleri için büyük mücadele örneği ortaya koyan kardeş Azerbaycan’ın sonuna kadar yanında olduklarını ifade ederek, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın öne sürdüğü hiçbir şartın kabul edilebilirliğinin mümkün olamayacağını, tek şartın işgalci Ermenilerin bir an önce kayıtsız ve şartsız Dağlık Karabağ topraklarını terk etmeleri olduğunu ifade etti.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, küresel güçler tarafından dayatılmaya çalışılan muğlak ve çözümsüzlük ortaya koyan ateşkes önerilerinin hiçbir şekilde mutlak çözüme katkı sağlayamayacağını belirterek, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından oluşturulan MİNSK Grubu’nun Erivan yanlısı politikalarla çözüm ortaya koymasının mümkün olamayacağını ifade ederek şöyle devam etti. ‘Adil ve kalıcı çözüm konusunda Azerbaycan’ın mutlak suretle Müslüman devletler tarafından desteklenmesi gerekiyor ve bu hususta D-8 ülkelerinin harekete geçirilmesi, gerekli somut adımların bir an evvel atılması gerekiyor.’

 

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ise, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, özellikle bu ziyaretin Azerbaycan bakımından müstesna bir anlamı olduğunun altını çizdi. Dağlık Karabağ konusunda Dr. Fatih Erbakan’ın desteğinin son derece önemli olduğunu ve Azerbaycan’ın haklı davası konusunda ortaya koyduğu gayretin ve samimiyetin bilincinde olduklarını vurgulayarak, Dağlık Karabağ’da yaşanan son gelişmeler konusunda harita üzerinde Genel Başkanımıza geniş bilgi sundu.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Azerbaycan Büyükelçisine yaptığı ziyarete partimizin dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin Bey de eşlik etti.

Yayın Tarihi: 30 Eylül 2020 | Yayın Saati: 23:30:55