GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ MEHMET AŞILA'NIN AÇIKLAMASI

SEÇİMLERE HAZIRIZ

 

Bileğinin hakkıyla seçimlere girme hakkı kazanan Yeniden Refah Partimiz yine bileğinin hakkıyla seçimleri kazanacak güce sahiptir.

81 il ve 922 ilçede kuruluşunu gerçekleştirip yaklaşık 60’ın üzerinde il ve 600’e yakın ilçede kongresini tamamlamıştır.

Kuruluşundan sadece 7 ay sonra Türk siyasi tarihinin en kalabalık kongresini emniyet kayıtlarıyla yaklaşık 45.000 kişi ile gerçekleştirmiştir.

Siyasette 24 saat bile çok uzundur, dolayısıyla her an erken seçim olacakmış gibi teşkilat çalışmalarını tamamlayıp, sandık kurullarını oluşturma çalışmalarına da çok hızlı bir şekilde başlamış bulunuyoruz.

Seçimlerde yaklaşık 200 bin sandıkta 60 milyon seçmen oy kullanacaktır. Dolayısıyla sandık kurullarında görev alacak olan yaklaşık 200 bin baş müşahit ve 800 bin müşahitin belirlenmesi için başlattığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başlamış olup, sandıkların üçte birinden fazla görevlilerimiz tamamlanma noktasına gelmiştir. Üye sayımız resmi 110 bin, elimizdeki mevcut üye kayıt formlarıyla da 250 bine yaklaşmıştır.

Bu tempoyla gittiğimiz takdirde çok kısa sürede tüm sandık kurullarımızın eksiksiz olarak tamamlanacağı görülmektedir.

Halkımız büyük bir umut ve özlemle Millî Görüş iktidarını beklemektedir. Millî Görüş’ün tek temsilcisi ise Dr. Fatih Erbakan liderliğinde ki Yeniden Refah Partisidir. Önce Ahlak ve Maneviyat, Yönetimde Adalet, Bölüşümde Adalet olmazsa olmaz ilkemizdir.

Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Adil temeller üzerine kurulmuş Yeni Bir Dünya’yı kurmak boynumuzun borcudur. Rabbim yeniden başlayanların yardımcısıdır…


Mehmet Aşıla

Genel Başkan Yardımcısı | Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı

Yayın Tarihi: 6 Şubat 2021 | Yayın Saati: 13:56:25