GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ AV. BAYRAM SAKARTEPE'NİN AÇIKLAMASI

Derhal bu yanlıştan dönülmelidir!

Genel Başkan Yardımcımız Av. Bayram Sakartepe’den, özelleştirilen Millî Piyango İdaresi tarafından Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta piyango çekilişi yapılacak olmasına sert tepki geldi.

"Tarihimizin dönüm noktalarından olan ve vatan uğruna yüz binlerce şehit verdiğimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin, piyango biletlerine çekiliş malzemesi yapılması, en başta şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlıktır. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir." dedi.

 

Sakartepe, kamuoyunda büyük tepki çeken skandalla ilgili şunları söyledi:

"Milletimizin ruh köküne nakşolmuş iman ve vatanseverlik duygusunun en önemli göstergelerinden sadece bir örneği olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde adında ‘Millî' ifadesi bulunan piyango biletlerinin, bu tarihi zafere atıf yapılarak satılacak olması her şeyden önce aziz şehitlerimizin ruhuna ve milletimize büyük saygısızlıktır. 7'den 70'e yüz binlerce şehit verdiğimiz zaferin anısını kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Yeniden Refah Partisi olarak, anlam ve önemine binaen zaferin ruhunu zedeleyebilecek bu yanlışlıktan derhal dönülmesi için yetkililere gerekeni yapma çağrısında bulunuyoruz."    

 

Millî Piyangodan 'MİLLÎ' ifadesi kaldırılmalıdır

Genel Başkan Yardımcımız Av. Bayram Sakartepe, Millî Piyango'dan 'millî' ibaresinin de kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, "Şunu da açıkça ifade etmek gerekir ki hükümetimiz, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere millî hassasiyete kulak vermeli ve kumar olduğu açık olan piyango ve şans oyunlarından 'millî' ifadesinin kaldırılması için de gerekeni yapmalıdır." çağrısında bulundu.  

Yayın Tarihi: 11 Mart 2021 | Yayın Saati: 14:46:49