GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ AV. BAYRAM SAKARTEPE'DEN ZİYARET

Yeniden Refah'tan HAK-İŞ'e 'Yeni Anayasa' Ziyareti

Genel Başkan Yardımcımız Av. Bayram Sakartepe, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı ziyaret etti.

Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Avukat Bayram Sakartepe, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği yeni anayasa çalışmalarını konuşmak üzere HAK-İŞ Genel merkezinde ziyaret etti.

 

Yeni, Millî Ve Sivil Bir Anayasa Mecburiyettir

Ziyaret sonunda açıklama yapan Sakartepe, partimizin yaptığı yeni anayasa çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Genel Merkeze bağlı içinde akademisyenlerin de bulunduğu bir anayasa komisyonu kurulduğunu, yeni anayasa yapılması hususunda her türlü teknik çalışmaya başlanıldığı, bu çalışmalar ile ilgili HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden Sakartepe, " Mevcut anayasa milletimize dar gelmektedir. Biz Yeni Anayasa yapılmasına dair çalışmaları desteklediğimizi daha önce ifade etmiştik.  Bundan dolayı toplumun tüm kesimlerini kapsayan millî bir mutabakat komisyonunun birlikte ele aldığı yeni, millî ve sivil bir anayasa yapılması ülkemiz açısından mecburiyettir." dedi.

 

Yeni Anayasa Millet Egemenliğini Hâkim Kılmalı

HAK-İŞ Başkanı Arslan da yaptığı açıklamada, ülkemizin yeni, millî ve sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe ve HAK-İŞ Genel Başkanı olarak bu konuyu değerlendirdiklerini ve yeni yapılacak anayasanın öncelik olarak vesayet anayasası olmaktan çıkıp milletin egemenliğini hâkim kılacak bir ruha sahip olması gerektiğini açıkladı.

Yayın Tarihi: 19 Şubat 2021 | Yayın Saati: 12:50:32