GELİN 'ANADOLU İTTİFAKINI' KURALIM

GELİN 'ANADOLU İTTİFAKINI' KURALIM

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, yaptığı açıklamada, “İttifakın içerisindeki özellikle 5 partiye tekrar çağrımızı yineliyoruz. Burada, bu masanın içerisinde bulunup 60 sene sonra Türkiye'nin başına CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme projesinin bir parçası olmayın. Gelin Millî Görüş prensipleri çerçevesinde paylaşımda ve yönetimde adaleti sağlamak üzere Anadolu İttifakı'nı gerçekleştirelim." çağrısında bulundu.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Ankara İl Başkanlığımızda düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Ankara'nın 25 ilçesinde gerçekleştireceğimiz 'Anadolu Buluşmaları' programı kapsamında esnaf ziyaretleri öncesi açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız, 'Bu buluşmalarda esnafın, halkın dertlerini dinleyip, sorunları çözmek için "Biz Varız" diyeceklerini, kuruldukları günden bugüne Türkiye genelinde "Sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da milletimizin, esnafımızın yanındayız" sloganıyla çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi.

 

Türkiye açlığa, borca ve işsizliğe esir edildi

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın Türkiye'nin Millî Görüş'le yönetilmemesi halinde milletin; açlık, işsizlik ve borca esir olmakla karşı karşıya kalacağını söylediğini hatırlatan Genel Başkanımız Erbakan, ülkenin mevcut ekonomik şartlarına bakıldığında tam da bunun yaşandığını belirterek, "Halkımızın yüzde 45'i açlık sınırının, yüzde 90'a yakını da yoksulluk sınırının altında. 2021 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verilerine göre 9 milyon 483 bin vatandaş Genel Sağlık Sigortası primini ödeyemediği için sağlık hizmeti desteği almak zorunda kalmış. Ailesi bakımını sağlayamadığı için 141 bin çocuğa bakanlık tarafından destek veriliyor. Bebek mamaları ve ayçiçeği yağının çalınma riski taşıdığı için alarm takılan bir Türkiye'den bahsediyoruz. İnternet arama motorlarında 'böbreğimi satmak istiyorum' ifadesi yüzde 400 artmış. İşsizlik maaşı ile ilgili aramalar yüzde 5 bin artıyor. Yunanistan nüfusu kadar işsizimiz, 1,5 milyondan fazla üniversiteli işsizimiz var. BDDK'nın verilerine göre vatandaşın bankalara olan borcu AK Parti döneminde 6,6 milyar liradan 1 trilyon 17 milyar liraya fırlamış. Özel sektörün borcu 88 milyar liradan 4 trilyonun üzerine çıkmış, kamunun borcu 250 milyardan 2022 ocak ayı verilerine göre 2 trilyon 844 milyar liraya çıkmış. Bu durumda olmamızın baş nedeni kaynaklarımızın 3 tane canavara gitmesinden dolayı faiz 2022 yılında 240 milyar TL faize gidecek 3 senede hükümetin açıkladığı rakama göre 852 milyar lira daha faize gidecek demektir. Bugüne kadar 513 milyar dolar faiz ödemişler. Bütçeden 2022 ocak ve şubat aylarında 58 milyar TL daha şimdiden faiz ödemesi yapılmış. Aynı aylarda Ziraat Bankası'nın tarımsal destek için verdiği meblağ ise sadece 3 milyar TL. İyi ki faize karşı bir iktidarımız var, iyi ki faiz lobileriyle mücadele eden bir iktidarımız var. Bir de faize karşı olmasalar ne yaparlardı düşünmek bile istemiyoruz. Gelinen noktada borç, faiz, zam, vergi, çimento ekonomisi çıkmaz sokaktır. Bu yolun sonu felakettir, iflastır. İktidar da maalesef bu çıkmaz sokakta patinaj yapmaya devam etmektedir. " ifadelerini kullandı.

 

KİT'lerin zararı bir senede 687 milyondan 5 milyar 991 milyona çıktı

Türkiye Varlık Fonu portföyüne alınan Kamu İktisadi Teşekküllerinin zararının geçen senenin ocak ve şubat ayında 687 milyon lira iken bu senenin ocak ve şubat ayında 5 milyar 991 milyon liraya çıktığını kaydeden Genel Başkanımız yanlış yönetim ve ihmaller sonucu işçiye, esnafa, memura, emekliye, çiftçiye dar gelirli milyonlara aktarılması gereken kaynakların buralara gittiğini belirtti.

 

Bir de şimdi imtiyazlı yabancılara kaynak aktarılma dönemi çıktı

'Bütün bunların yanında bir de şimdi imtiyazlı yabancılara kaynak aktarma dönemi başladı.' diyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Türk Telekom özelleştirmesinde sözü getirerek, “Türk Telekom'u 2021 yılında bedava geri almak varken 1 milyar 650 milyon dolara geri alındı. 2005 yılında Türk Telekom'u alan Lübnanlı şirket kamu bankalarından kredi çekerek almıştı. Türk Telekom’un özelleştirme ihalesini kazanan Hariri Ailesi, Türk Telekom’un “5-6 milyar dolar” tutarındaki varlığını alıp gitti, Türk bankalarına olan kredi borçlarını da ödemedi. 2021’de de buradan “5,8 milyar TL net kâr” elde etti, şimdi bunun üstüne TVF bu aileye “1 milyar 650 milyon dolar” daha verip Türk Telekom’u geri alıyor. Yani mevcut iktidar, kendi insanımız aç gezerken, genel sağlık sigortasını ödeyemezken bu ülkenin bu milletin neredeyse 8 milyar dolarını götürüp Hariri ailesine aktarıyor, bu nasıl hesaptır nasıl özelleştirmedir anlayan beri gelsin." şeklinde konuştu.  

 

Yeni Seçim Kanunu oyu az olan partiler için kötü haber

Meclis'e sunulan Yeni Seçim Sistemi'nin mevcut şekliyle geçmesi halinde, ittifaklar içerisinde az oyu olan partilerin milletvekili çıkarma şansının azaldığını belirten Genel Başkanımız, “Dolayısıyla altılı masadaki CHP'nin ve İYİ Parti'nin yanında kümelenen oyu az olan partiler için bu kötü bir haber. Ne kadar ittifakta olsalar da orada milletvekili çıkarma ihtimali kendileri için son derece azalmaktadır. Yani Türkiye genelinde 4-5 puanı olmayan bir partinin yüzde 1-2 oyuyla bir ittifakta milletvekili çıkarma şansı ortadan kalkıyor. Bu anlamda bu yeni düzenleme, gideceğini anlayan İktidarın muhalefet ittifaklarının dağıtılması, altılı masanın Millet İttifakı'nın dağıtılmasına yönelik bir adım atılması olarak değerlendirilebilir." dedi.

 

5 muhalefet partisine tarihi çağrı: Gelin Anadolu İttifakı'nı kuralım

Millet İttifakı'nın da milletin sorunlarına çözüm olmayacağına inandığını belirten Genel Başkanımız, CHP dışındaki 5 partiye bir kez daha çağrıda bulundu:

"İttifakın içerisindeki özellikle 5 partiye tekrar çağrımızı yineliyoruz. Burada, bu masanın içerisinde bulunup 60 sene sonra Türkiye'nin başına CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme projesinin bir parçası olmayın. Gelin Millî Görüş prensipleri çerçevesinde, paylaşımda ve yönetimde adaleti sağlamak üzere, borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomiye geçmek üzere, iki yüzlü, çifte standartçı, bugüne kadar sicili ortada olan Batı'nın, Avrupa Birliği'nin, ABD'nin, G-20'nin peşinde koşmak yerine D-60'ı kurmak üzere Anadolu İttifakı'nı gerçekleştirelim, Millî Selamet İttifakı'nı gerçekleştirelim. Milletin selamete çıkması için bir ittifak altında birleşelim. Bu olmasa dahi bizim Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere en güçlü şekilde gireceğimizi ve çok ciddi bir aktör olarak Türk siyasetine yön vereceğimizi ifade etmek istiyorum."

Yayın Tarihi: 23 Mart 2022 | Yayın Saati: 15:32:36