GAZETECİ(!) ENVER AYSEVER'E CEVABIMIZDIR

GAZETECİ(!) ENVER AYSEVER'E CEVABIMIZDIR

 

 

Sayın Aysever, 26 Ağustos tarihinde Tele 1 ekranında "Gündeme Not" isimli programınızda partimiz hakkında asılsız iddia ve ithamlarda bulunarak haddinizi aştınız.

 

Sizinle ilgili internet arama motorlarında araştırma yaptığımda gazeteci ve oyun yazarı olduğunuz bilgisine ulaştım. Asılsız itham ve iddialarınız, tarafsız ve doğru habercilik yapma etiğinden son derece uzak bir gazeteci olduğunuzu gözler önüne sermektedir. Zira doğru bilgiye ulaşmak ya da hakikati ortaya koymak gibi bir kaygınız olsa idi tweet sahibinin görevinden aylar önce istifa ettiği, partimizi temsil yetkisinin bulunmadığı bilgisine kolaylıkla ulaşabilirdiniz. Ya da dürüst ve makul bir gazeteci olsa idiniz partimizin bayrağı yahut genel başkanımızla çekilen fotoğrafını sosyal medya mecralarında profil fotoğrafı olarak kullanan herkesin partimiz adına beyanda bulunma yetkisinin olamayacağını düşünebilir ya da varsayabilirdiniz. Ayrıca tarafsız bir gazeteci olsa idiniz Türk siyasi hayatının en büyük kongresini yaptığımızı, üye sayısı ve teşkilat yapılanması bakımından en fazla büyüyen parti olduğumuz bilgisine programlarınızda yer verirdiniz.

 

Şimdi size yeniden soruyorum Aysever, gazetecilik kisvesi altında ortaya koyduğunuz bu beyanlar parti meclisi üyeliğinden istifa ettiğiniz CHP'yi bağlar mı?

 

Üzülmeyin Sayın Aysever, iyi bir gazeteci olamayabilirsiniz ama oyun yazarlığı konusunda pek mahir olduğunuza kanaat getirdim. Zira programınızda güzel bir oyun yazmışsınız. Ne var ki bir kardeşiniz olarak sizi uyarmak isterim, Türkiye bu oyuna gelmez!

 

 

Bu milletin bağrından kopmuş ve dualarla kurulmuş Yeniden Refah Partimizi eli kanlı terör örgütüne benzetmek yahut kıyaslamak en hafif tabiriyle basiretsizlik ve hadsizliktir.

 

Sizleri camiamızdan ve genel başkanımızdan özür dilemeye davet ediyorum.

 

 

Av. Abdulkadir Yılmaz

MKYK Üyesi

Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2022 | Yayın Saati: 18:54:43