FRANSA’NIN 24 NİSAN’I “SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI ANMA GÜNÜ” İLAN ETME GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Fransa, 24 Nisan'ı "Ermeni Soykırımını Anma Günü" ilan ederek, Türkiye’ye karşı uzun zamandır yürütmekte olduğu hasmane politikası gereği “soykırım” olgusunu yeniden gündeme taşımakta ve bu yolla Türkiye karşıtı bir algı operasyonu oluşturmaya çalışmaktadır.

 

Fransa’nın, bu kara propaganda çalışmasıyla asıl kendi üzerinde Demokles’in kılıcı gibi asılı duran kendi tarihindeki gerçek soykırımları perdeleyebilmesi asla mümkün değildir.

 

Fransa, Cezayir’e atadığı sömürge valisi Maurice Viollette aracılığıyla Cezayir’de büyük katliamlar gerçekleştirmiş, on binlerce sivil Cezayirli’yi öldürerek asıl soykırımı kendisi uygulamıştır. Bu tarihi gerçek tüm dünya tarafından bilinmektedir.

 

Aynı Fransa, Suriye ve Lübnan’daki bölgesel çıkarlarını göz önüne alarak, 1920-1946 arasında bu ülkelerde gerçekleştirdiği uygulamalarla Türkiye ile Suriye ve Lübnan arasındaki tarihi bağları koparmayı ve birbirine düşman Müslüman ülkeler ortaya çıkarmayı hedeflemiştir.

 

Ortadoğu’nun bugünkü haline gelmesinin asıl temeli olan Sykes-Picot Anlaşması’nın ana aktörü olan Fransa, Ortadoğu’da Sykes-Picot Anlaşması’nın ruhunu yeniden canlandırmak amacıyla Libya müdahalesi örneğinde olduğu gibi, Suriye politikasında da aktif rol oynamaya çalışmaktadır ve Kuzey Suriye’nin Münbiç bölgesinde kuvvet bulundurmaya devam etme arzusundadır.

 

Fransa’nın böyle bir dönemde “Sözde Ermeni Soykırımı” iddialarını ‘Anma Günü’ olarak yasallaştırmaya çalışması tamamen hedef saptırmya yöneliktir.

 

Yeniden Refah Partisi olarak, TBMM'nin süratle olağanüstü bir şekilde toplanıp, Fransa’nın başta Cezayir olmak üzere, Suriye, Lübnan, Ruanda, Gabon gibi ülkelerde gerçekleştirdiği katliamlar dolayısıyla uygun bir tarihi "Dünya Fransız Zulmü’nü Anma Günü" ilan etmesini bekliyoruz.

 

Dr. Fatih ERBAKAN

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı