Filistin Davasını Uluslararası Alanda Destekleyeceğinize Eminiz, Güveniyoruz

Filistin Büyükleçisi Dr. Faed Mustafa ve beraberindeki heyet, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Doğan Bekin’e nezaket ziyaretinde bulundular.

 

 

 

Filistin Büyükleçisi Dr. Faed Mustafa, Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu Üyesi Ahmed Saeed Al-Tamimi, Filistin için Kampanyası Genel Koordinatörü ve Filistin Kurtuluş Örgütü İnsan Hakları Departmanı Genel Müdürü Qassem Awwad, Filistin İçin Kampanyası Medya Komitesi Başkanı Ali Centrisi, Akademik Komite Başkanı Ramzi Odeh Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Doğan Bekin’e nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu Üyesi Ahmed Saeed Al-Tamimi ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “ Filistin’in işgal altında olduğunu, birçok Filistinlinin  şehit olduğunu ve Filistin’de Yahudileştirme faaliyetlerinin hızla devam ettiğini dile getirerek “Dünya’nın çifte standart ortaya koyduğunu , söz konusu Ukrayna olunca  Kıta Avrupa’sı ve ABD’nin çok  farklı davrandığını, suçlu işgalci apartheid İsrail olduğu zaman  ise bu çifte standart ortaya koyan Batı’nın hiçbir şey yapmadığını ve durumu görmezden geldiğini” ifade etti.

 

Geçmişte Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocanın Filistin’in hamisi olduğunu şimdi de Dr. Fatih Erbakan’ın başkanlığındaki Yeniden Refah Partisi’nin de Filistin davasına sahip olduğunu  ve her zaman Filistin’in yanında yer aldığını vurgulayan Tamimi; “Bizim Yeniden Refah Partisi’nden  iki isteğimiz var. Şu anda Filistin Devleti Birleşmiş Milletler nezdinde gözlemci üye olarak yer almaktadır. İsteğimiz Filistin’in asil üye olarak Birleşmiş Milletlerde temsil edilmesidir. Bir diğer isteğimiz ise, sürekli şuç işleyen İsrail’in işgal altındaki topraklarda gerçekleştirdiği katliamların tüm dünyaya duyurulmasıdır. Tüm dünyanın bunu bilmesi ve bundan utanç duyması gerekmektedir. Şu anda ne yazık ki ,Mescid-i Aksa en fazla risk altında olan tüm Müslümanların kutsalıdır. İşgalciler her gün Mescid-i Aksa’ya  baskınlar düzenlemektedir. 1967 yılından itibaren buraların kendilerinin olduğunu ispatlamak için sürekli kazılar yapmaktadırlar. Ancak bugüne kadar istedikleri hiçbir iz bulamadılar. Burası Müslümanların kutsalıdır. Başka hiçbir tarafın kutsalı değildir” dedi.

 

“Filistin Davasını Uluslararası Alanda Destekleyeceğinize Eminiz, Güveniyoruz”

Yeniden Refah Partisi’nin çok etkin bir yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Tamimi, “Milli Görüş’ün temsilcisi Yeniden Refah Partisi güçlü bir teşkilat yapısına sahip olduğunu ve bu nedenle uluslararası alanda desteğinizin süreceğine eminiz ve sizlere çok güveniyoruz. Allah sizlere TBMM’ndeki yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Kutsal Filistin topraklarını ve davasını savunuyorsunuz. Tüm işgaller tarih boyunca var oldu ve bitti sadece Filistin toprakları halen işgal altındadır. Bizler topraklarımıza bağlıyız ve hiçbir zaman teslim olmayacağız ve gitmeyeceğiz. 1987 yılında intifada da 750 bin İsrailli gitti ve geri gelmedi. Çünkü onlar haksız yere bir toprağa geldiler. Onlar gelip gidicidir. Bizler topraklarımıza ve kutsallarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

 

Doğan Bekin yaptığı açıklamada; “Filistin konusu kırmızı çizgimiz olup, geçmişte olduğu gibi  bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizle  birlikte olmaya ve onların seslerini duyurmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın öncülüğünde Kocaeli ve Sakarya’da Filistin konusunda iki devasa miting düzenledik. TBMM çatısı altında ilk basın toplantımızın konusu da Filistin ve Mescid-i Aksa idi” şeklinde ifade etti.

 

Toplantıda, Filistin için Kampanyası Genel Koordinatörü ve Filistin Kurtuluş Örgütü İnsan Hakları Departmanı Genel Müdürü Qassem Awwad, Filistin İçin Kampanyası Medya Komitesi Başkanı Ali Centrisi, Akademik Komite Başkanı Ramzi Odeh’de Filistin konusundaki düşüncelerini belirttiler.

Yayın Tarihi: 24 Temmuz 2023 | Yayın Saati: 16:16:04