Feraset kavramı Erbakan Hocamızın en büyük özelliğiydi

Feraset kavramı Erbakan Hocamızın en büyük özelliğiydi

 

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ı anma programında konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Feraset kavramı Erbakan Hocamızın en büyük özelliğiydi. 30-40 yıl önce bu örgütün (FETÖ) Türkiye'nin başına açacağı belayı önceden görüp ikaz etmişti.” dedi.

 

Millî Görüş kurucu lideri merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı, vefatının 12'nci yılında İstanbul'da Merkezefendi’deki kabri başında andık.

 

Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen anma programına Genel Başkanmız Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Doğan Aydal, Suat Pamukçu, Avukat Bayram Sakartepe, Mehmet Aşıla ve Selçuk Geyveli’nin yanı sıra İstanbul İl Başkanımız Mustafa Doğan, MKYK üyemiz sanatçı Davut Güloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

'Erbakan Hoca denilince ilk akla gelen ‘İslamsız Saadet olmaz’ cümlesidir’

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunduğu anma programında konuşan merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, deprem şehitlerini anarak başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

 

“Erbakan Hocamız denildiği zaman aklımıza gelmesi gereken ilk cümle ‘İslamsız saadet olmaz' cümlesidir. Erbakan Hocamızın bütün mücadelesi, bütün attığı adımlar ve eylemleri dönüp dolaşıp bu temel gerçeğe dayanıyor. Bununla birlikte Erbakan Hoca deyince aklımıza gelmesi gelen ikinci prensip ise ‘cihadsız İslam olmaz’ prensibidir. Erbakan Hocamız bütün İslam alemine cihadsız İslam olmaz prensibiyle sadece kendini kurtarmak değil bütün insanlığı kurtarmak için çalışmayı bizlere hatırlatmıştır. Erbakan Hocamız insanlığın dünya genelinde çektiği maddi ve manevi sıkıntıların sebebinin dünya Siyonizmi olduğunu da öğretmiştir. Bu gerçeği Erbakan Hocamız deşifre etmiştir, bu konuda İslam alemini şuurlandırmıştır.  Cenabı Allah, inşallah Milli Görüş'ün ikinci 40 yılında merhum Erbakan Hocamızın gösterdiği hedefleri hep birlikte en kısa zamanda yaşamayı, 'Yaşanabilir Türkiye'yi ve 'Adil Bir Dünya' kurmayı inşallah bizlere nasip eylesin”

 

 

‘Erbakan hocamız FETÖ tehlikesini 40 yıl önceden ikaz etti’

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, babası Necmettin Erbakan’ın en önemli özelliklerinden birinin de feraseti olduğunu,  ülkenin başına bela olan FETÖ konusunda 40 yıl öncesinden uyardığını hatırlarak; “Feraset kavramı Erbakan hocamızın en büyük özelliğidir. 30-40 yıl önce bir örgütün Türkiye'nin başına açacağı belayı önceden görüp ikaz etmişti. İşçisinden işverenine sanayicisinden çiftçisine güzel ve refahlı günler yaşamasını sağladı. 4 partisi kapatılıp 5. Partisini açan ve 14 partisi kapatılsa 15. partiyi de açacağını söyleyen bir siyaset adamıydı. İncirlik üssünü kapatması, Kıbrıs Barış Harekâtı ve Konya’da Kudüs Mitingi yaparak, Irak ve İran ambargosunun delinmesini sağlayarak cesaretli adımlar attı. Muhalefeti dahi kalp kırmadan nezaketli şekilde yapan bir insandı. Şefkat ve merhameti hayatına uyarlayan bir insandı" şeklinde konuştu.

 

Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı'ndaki törenin ardından akşam saat 19.00'da da Eyüp Sultan Camii’nde sevenleri Necmettin Erbakan ve deprem şehitleri için Kur'an-ı Kerim ve dualar okudu.

Yayın Tarihi: 27 Şubat 2023 | Yayın Saati: 22:37:49