FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VEREN BU DÜZENİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ!

 

FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VEREN BU DÜZENİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ!

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Fakirden alıp, zengine veren bu düzeni ortadan kaldıracağız. Borç, faiz ve ithalata dayalı bu sistemi Allah'ın izni ile ortadan kaldıracağız. Önce imtiyazlılar değil, önce millet diyeceğiz” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Düzce İl Başkanlığımızın 2. Olağan kongresine katıldı.

 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olarak, geçen ay siyasi partiler arasında en çok üye kaydeden parti olduğumuzu hatırlatan Genel Başkanımız Erbakan, bu ay da gençlik kolları ve kadın kollarının yoğun gayretleriyle şu ana kadar 30 bin üye kaydına yaklaştığımızı söyledi.  

 

 

Fakiri daha fakir zengini daha zengin yapan bu düzeni kaldıracağız

Düzce Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde yapılan kongrede konuşan Genel Başkanımız, iktidara geldiğimizde borçsuz, zamsız, vergisiz 150 milyar dolar kaynak bulacağımızı belirterek şöyle konuştu:

 

"Biz Yeniden Refah Partisi olarak, Milli Görüşçüler olarak fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu düzeni değiştireceğiz. Fakirden alıp, zengine veren bu düzeni ortadan kaldıracağız. Borç, faiz ve ithalata dayalı bu sistemi Allah'ın izni ile ortadan kaldıracağız. Biz Yeniden Refah Partisi olarak kaynak lazım olduğu zaman git yeniden borç al veya devlet varlıklarını sat, yok et, harca, zamla, vergi ile milletin suyunu çıkar anlayışına son vereceğiz. Biz Yeniden Refah Partimizin "Milli Kaynak Paketleri" kitabında ortaya koyduğumuz adımları atarak borçsuz, zamsız, vergisiz 150 milyar dolar kaynak bulacağız. Paylaşımda adalet en önemli önceliğimiz olacak. Önce imtiyazlılar değil, önce millet diyeceğiz"

 

 

Bu enflasyon rakamları dünyanın hiçbir yerinde yok

Vatandaşın her gün yeni zamlara uyandığını ve bunun sürdürülebilir olmadığı uyarısında bulunan Genel Başkanımız Erbakan, “Benzine bir yılda yüzde 240, motorine bir yılda yüzde 260, elektriğe 6 ayda yüzde 136, doğalgaza yüzde 119 zam yapıldı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Bu zam yağmuru durmak bilmiyor. Enflasyon yüzde 73,5 olmuş, bağımsız kuruluşlara göre yüzde 160 olduğu yetmiyormuş gibi vergi artışlarıyla da milletin suyunu sıkıp çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü başka bir gelir başka bir kaynak üretmeyi bilmiyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

Üreten ve ihraç eden Türkiye’yi hayata geçireceğiz

Sanayi ve teknoloji alanında üreten ve ihraç eden Türkiye'yi hayata geçireceğimizi ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Tarım ve hayvancılık alanında, sanayi ve teknoloji alanında üreten ve ihraç eden Türkiye'yi hayata geçireceğiz. Yeniden Refah iktidarında borçlanma yok, faiz yok, zam yok, vergi artışı yok, israf, işsizlik, kemer sıkma, acı reçete içmek yok. Milletin sıkıp suyunu çıkarmak yok. Yeniden Refah iktidarında "Milli Kaynak Paketleri" var. "Denk Bütçe" var. "Önce Millet" anlayışı var. Memura, işçiye, emekliye yüzde 100 maaş zammı var. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik var. Çiftçiye, köylüye devletin sübvansiyonları var. En kapsamlı, en güçlü desteklemeleri var. 81 ilimize 681 refah projesi ile işsizliğin önüne geçilmesi var. Üretim, ihracat, istihdam var. EYT mağdurlarına emeklilik hakkı var. Atanamayan öğretmenlere atama var. Gardiyan devlet değil, garson devlet anlayışı var. Herkese refah var. Bolluk var, bereket var. Çünkü biz Milli Görüşüz, çünkü biz Yeniden Refah Partisi'yiz." dedi.

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanlığı 2.Olağan Kongresi ile Nezir Merttürk güven tazeleyip, yeniden il başkanı seçildi.

 

 

 

Yayın Tarihi: 5 Haziran 2022 | Yayın Saati: 11:10:55