ERBAKAN HOCAMIZI CAMİYE ÇEVRİLİŞİNİN MİMARI OLDUĞU AYASOFYA CAMİİ'NDE ANDIK

Prof. Dr.  Necmettin Erbakan Hocamız, vefatının 10. yılında Erbakan Vakfı’nın ev sahipliğinde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde düzenlenen Kur’an-ı Kerîm tilaveti ve dua programında anıldı.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, akşam namazı sonrası başlayan programın açılışında yaptığı konuşmasında, anmayı hazırlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Merhum Erbakan Hocamız'ın yıllarca mücadele ettiği, "Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın" sloganı ve hedefiyle gençleri ve bütün milleti harekete geçirdiği Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde olduklarını hatırlatan Genel Başkanımız, "Ayasofya-i Kebir Camisi'nde, kendisinin vefatının 10. yıl dönümünde bu Mevlid-i Şerif'i gerçekleştiriyoruz. Cenab-ı Allah'a sonsuz şükürler olsun." dedi.

Hazırlanan programda merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız'ın özelliklerini, güzel hasretlerinden de bahsedilmesi gerektiğine değinen Genel Başkanımız, şunları söyledi:

"Bir defa hidayeti ve ilmi, kendi bünyesinde birleştiren bir insandı. Hidayet ve ilim en üst seviyede bir kimsede olduğu zaman o insana Cenab-ı Allah feraset nimetini bahşediyor. Bu nedenle ferasetiyle yıllar boyu hem milletimize hem de bütün İslam alemine adeta bir pusula vazifesi görmüş, yön göstermiş bir kimseydi. Allah kendisinden binlerce kez razı olsun."

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız'ın sadece feraset özelliği değil, aynı zamanda dirayeti, merhameti, nezaketiyle de bütün insanlara örnek olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız, "Aynı zamanda cesaretiyle de bütün insanlara örnek olan bir şahsiyetti. Yine bugün bütün milletimizin de ifade ve tasdik ettiği gibi iş başına geldiği zaman adaleti ve bereketi tesis eden, hâkim kılan bir devlet adamı, lider olarak nam salmıştı." diye konuştu.

Erbakan Hocamız’ın hem millete hem bütün İslam alemi ve Müslümanlara İslam'ın cihat dini olduğu gerçeğini hatırlattığını söyleyen Genel Başkanımız, bu sayede milyonlarca insanın şuurlanmasına vesile olduğunu ifade etti.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, vefatının 10. yılında anılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız'ın örnek insan, Müslüman, mücahit ve gerçek bir dava adamı olduğunu belirterek, "Gerçekten de örnek almamız gereken bir kimse. Cenab-ı Allah bu güzel hasretleri, özellikleri bizlere de nasip eylesin. Allah, onu andığımız, arkasından yaptığımız Hatim-i Şerifler, dualar kadar onu anlamayı ve yürüdüğü yolda yürümeyi cümlemize nasip etsin." ifadelerini sözlerine ekledi.

 

 

 

Yayın Tarihi: 26 Şubat 2021 | Yayın Saati: 23:44:50