ERBAKAN DEMEK BEREKET DEMEK

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan babası Necmettin Erbakan'ı anlattı.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan parti çalışmaları için geldiği Konya'da katıldığı 'Necmettin Erbakan'ı Anma Gecesi'nde Erbakan Hocamızın siyasal mücadelesini anlattı.
Genel Başkanımız, etkinliğin yapıldığı Karatay Atiker Toplantı Salonu'na gelişinde teşkilatımız tarafından "Mücahit Erbakan" sloganlarıyla karşılandı.

Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası merhum Necmettin Erbakan Hocamızız anlatıldığı, Tanıtma Başkanlığımızca hazırlanan sinevizyon gösterisi ile devam etti.
Açılış konuşmasını yapan Konya İl Başkanımız Mustafa Özerdem, "Konyalılar Erbakan Hocamızın il il, ilçe ilçe gezerek fabrikalar kurmak suretiyle milletimizin evine bereket girmesini sağladı" dedi.
Daha sonra kürsüye davet edilen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Necmettin Erbakan Hocamızın Milli Görüş Hareketi'nin ilk adımını 1969 yılında Konya'da atarak yola çıktığını belirtti.

Genel Başkanımız, konuşmasında şunları kaydetti:

"O sadece konuşan değil, konuştuğunu yapan bir Erbakan'dı. 'Bu konuştuklarımı yaparsam başıma ne gelir, koltuğumdan olur muyum, makamımı, mevkimi kaybeder miyim' bunları hiç düşünmedi. Davası uğruna, milleti uğrunda hiçbir riski almaktan geri durmadı. Her türlü zorluğa da seve seve göğüs gerdi. Sadece 54. Hükümet değil, işte 1974 ağır sanayi hamlesi. Bunlar Cumhuriyet tarihinin en büyük, en hakiki kalkınma hamleleridir."
Genel Başkanımız, Necmettin Erbakan Hocamızın devlet yönetiminde ehliyet, liyakat ve adalete büyük önem verdiğini vurgulayarak, "Allah ondan binlerce kez razı olsun bize de yeni dönemde aynı hizmetleri gerçekleştirmeyi nasip eylesin. Allah onun gibi devlet adamlarını yeniden bu ülkenin başına getirsin. Milli Görüş zihniyeti ile yönetilmeyi nasip etsin. Bu gecenin en güzel duası da bu oldu." dedi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a konuşmasının sonunda üzerinde Osmanlı Devlet Arması yer alan tablo hediye edildi.

 

Video İndirme Linki:

Erbakan Demek Bereket Demek --- https://yadi.sk/i/WTrs0J35o3J3XA