ENGELLİLERİN HAKLARINI KORUMA MÜCADELESİ: YENİ VERGİ PAKETİNDE ADİLİYET TALEBİ

Son günlerde sıkça gündeme gelen yeni vergi paketi içinde yer alacağı söylenen, engellilere yönelik KDV ve ÖTV indirimli araç alımlarında değişikliğe gidileceği haberlerini endişeyle izlemekteyiz.

 

Engellilerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar had safhadayken, bu konunun gündeme taşınması yerine, engellileri ÖTV muafiyetinden nasıl daha fazla yararlandırabileceğimiz konuşulmalıydı. Toplumun beklentisi de bu yöndedir. Ülkemizde engellilere yapılan bir takım kolaylıklar, toplumun huzurunu ve refahını sağlamak içindir. Sosyal devlet olma anlayışı bunu gerektirir. Bu yanlışlıktan ivedilikle dönülmeli, engellilere yönelik ÖTV indiriminin kapsamı genişletilmeli ve denetimi sağlanmalıdır. Devletin verdiği engelli haklarının kötüye kullanımını yine devlet engelleyecektir.

 

Yeniden Refah Partisi'nin amacı, engelli vatandaşlar üzerinden ÖTV ve KDV elde etmek değildir. Partimizin amacı, engellilerin yaşam standardını yükseltmektir. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın her zaman söylediği gibi, “doğruya doğru, yanlışa yanlış” anlayışıyla, partimiz olumlu yönde hazırlanan her türlü yasa teklifine destek olacak, olumsuz yönde yapılan çalışmalara da engel olacaktır.

 

Davut KONAKCI
Yeniden Refah Partisi
Genel Başkan Yardımcısı
Engelli Vatandaşlar Başkanı

Yayın Tarihi: 24 Haziran 2024 | Yayın Saati: 15:17:05