ENGELLİLER HAFTASI KUTLU OLSUN

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ
ENGELLİ KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI
BASIN AÇIKLAMASI

 

            Yeniden Refah Partisi olarak tüm insanlığın huzuru ve refahı için çalışmalar yaptığımız gibi, sayıları yaklaşık 10 milyonu bulan engelli vatandaşlarımızın refahı, maddi ve manevi konfora sahip olmalarını sağlamak için projeler üretmekteyiz.

Kendimizi onların yerine koymadıkça onları anlamamız mümkün olmayacaktır.

Yaşamın her alanında engelli vatandaşlarımızın yanında olmak ve onların sorunlarını gidermeye çalışmak bir Millî Görüşçü olarak bizlerin yegâne amaçlarındandır.

Pandemi sürecinde engellilerin sorunları normal zamanlara göre kat ve kat artmış olup engellilere destek ve hayatlarını kolaylaştırma anlamında adımlar atılmamış olması bizi bir hayli üzmüştür. Engelli vatandaşlarımız bu dönemde nerede ise hiç eğitim alamamıştır. Eğitim her vatandaşın temel hakkı olduğu gibi engelli vatandaşında en temel haklarından biridir.

            2020 yılında yapılan EKPSS sonuçlarına göre 2021 yılında kamu ya 4 periyotta en az 10.000 atama yapılması gerekmektedir. EKPSS sınavına giren engelli vatandaşlarımızın sesine kulak verilmelidir.

Partimiz Engelli Koordinasyon birimini kurarak her gün değişen şartlara uygun projeler üretmekte ve ülke genelinde sorunların çözümü noktasında etkin rol oynamaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın yönetime katılmalarını sağlayarak, engellilerin günlük hayatta karşılaştığı zorlukların yerinde tespit edilmesi, çözüm noktasında daha seri hamleler yapılabilmesi temin edilecektir.

Biz yardım almak istemiyoruz, çalışıp helaliyle evimize ekmek götürmek istiyoruz diyorlar.

Günümüz istatistiklerine göre engelli istihdamındaki oranın %3’ten %5’e çıkarılması elzemdir. Yeniden Refah Partisi iktidarında bu oran %5 olarak güncellenecektir.

            Engelli istihdamındaki bu oran değişikliğini yaparken; 81 ilde 181 projemiz kapsamında, çalışanlarının %90’ını engelli vatandaşlarımızın oluşturduğu, bilhassa engelli vatandaşlarımızın engeline binaen kullandıkları araç ve gereçlerin üretimini yapacak fabrikalar kurarak engelli vatandaşlarımızın istihdam problemini ortadan kaldırmak ve aynı zamanda ihracat ürünleri üretimi ile ülke ekonomisine katkı sağlamalarına imkân tanıyacağız. Bu projeleri gerçekleştirmeye muktedir olan tek iktidarın Millî Görüş iktidarı olacağı ortadadır.

Yeniden Refah Partimizin iktidarında tüm halkımızın olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın yüzü gülecek. 10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle tüm engelli vatandaşlarımızın haftalarını ve Ramazan Bayramlarını kutlar, en kalbi duygu, saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyoruz.

 

Davut KONAKÇI
Engelli Koordinasyon Birim Başkanı

Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2021 | Yayın Saati: 23:36:41