Engelliler Haftası'nda Engelliler Meclise

YENİDEN REFAH PARTİSİ
ENGELLİ VATANDAŞLAR BAŞKANLIĞI
ENGELLİLER HAFTASINDA ENGELLİLER MECLİSE

 

 

Kıymetli vatandaşlarımız; Engelli vatandaşlar politikamızda yazdığımız gibi kamuda istihdam oranını ilk olarak milletvekili adaylarımızın %6 olması ile başlatmış oluyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak listelerimizin %6 sını engelli milletvekili adaylarımız oluşturmaktadır. Sizlerinde destekleri ile milli görüş meclise girdiğinde istihdam oranını hızla %6 yapacağız.

 

“Engellilere Hizmet Önceliğimizdir” sloganımızla çıkmış olduğumuz bu yolda, Cumhur ittifakında tarafların imzalamış olduğu 30 maddelik mutabakat metninin maddelerinden birisi engelli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkarılmasını kabul ettirmiş bulunmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında yer alabilmesini sağlamak temel amacımızdır. Bir vatandaşımızın engelli olması topluma faydalı olmasına engel değildir. Bu sebeple engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında bireysel katkılarının sağlanması için gerekli tüm düzenlemeleri yapacağız.

 

Her bakanlıkta, ülkemizde yaşayan 10 milyon engelli vatandaşımızı temsil eden, engelli vatandaşlarımızdan sorumlu bakan yardımcısı atanıp, alınan kararlar da engelli vatandaşlarımızın uyumluluğu ve menfaatinin gözetilmesini sağlayacağız. Karar alındıktan sonra düzeltme değil, karar alma aşamasında doğru kararlarının alınmasını mümkün hale getireceğiz.

 

Belediye meclis üyeliğinin adaylık sürecinde her partiden en az bir engelli meclis üyesi adayı olmasını zorunlu hale getirerek, engelli vatandaşlarımızın belediye meclislerinde temsil edilmesini sağlayacağız.

 

Bu vesile ile tüm Engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftasını en içten dileklerimle kutlar 14 Mayıs da yapılacak olan seçimlerde desteklerinizi bekleriz.

 

 

Davut Konakcı
Genel Başkan Yardımcısı | Engelli Vatandaşlar Sorumlusu
İstanbul Milletvekili Adayı
                                      

Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 18:07:14