Emeklilerimize de refah payı verilmeli!

Emeklilerimize de refah payı verilmeli!

 

Yeniden Refah Partisi olarak memurlarımızın enflasyona ezdirilmemesi amacıyla  yapılanları destekliyor, emeklilerimizin karşı karşıya bırakıldıkları duruma ise dikkat çekiyoruz.

 

Memurlarımıza yapılacak zam oranını netleştiren yasa teklifinde emeklilere ilişkin herhangi bir düzenlemenin yer almaması, bu vefakâr, cefakâr, emektar insanlarımızı ziyadesiyle üzmüştür.

 

Alacakları zam için günlerdir TÜİK’in açıklayacağı enflasyon rakamlarını bekleyen SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize sadece yüzde 19,77 olarak açıklanan 6 aylık enflasyon oranında zam yapılması, emeklilerimizin enflasyona ezdirilmesi anlamına gelecektir.

 

Bu artışın sadece kök aylıklara uygulanacak olması da işin başka sıkıntılı tarafıdır.

 

Milyonlarca emeklimizin bu yıl da açlık sınırının çok altında yaşamaya mahkum edilmesi  büyük hata olacaktır.

 

Memurlarımıza yapılan seyyanen zam, milyonlarca memur emeklilerini maalesef kapsamamaktadır.

 

Açlık sınırının altında yaşayan  emeklilerimiz de, tıpkı memurlarımız gibi seyyanen  zammı hak etmektedir. Ayrımcılığa uğramayı  ise hiç hak etmemektedir.

 

Emeklilerimize de refah payının verilmesi ve insanca yaşabilecekleri asgari şartların sağlanması milyonlarca emeklimizin ve ailelerinin haklı beklentisidir.

 

Yeniden Refah Partisi olarak hükümetimize çağrıda bulunuyoruz...

 

  1. Emeklilerimize tıpkı memurlara verildiği gibi refah payının verilmesi,
  2. İntibak düzenlemesiyle eski ve yeni emeklilere uygulanan aylık bağlama oranları farklılıklarının giderilmesi, bu konuda da haksızlığın sona erdirilmesi,
  3. Milyonlarca vatandaşımızın beklediği kademeli emeklilik düzenlemesinin bir an önce çıkarılması için çağrıda bulunuyoruz.
Yayın Tarihi: 6 Temmuz 2023 | Yayın Saati: 16:44:39