DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR AMA 84 MİLYON DA 5'TEN BÜYÜKTÜR!

DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR AMA 84 MİLYON DA 5'TEN BÜYÜKTÜR!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, vatandaşın pandemide yoksulluk ve işsizlikle boğuştuğunu ama 5 imtiyazlı holdingin durumunun çok farklı olduğunu belirterek, "Dünya 5'ten büyüktür doğru ama 84 milyon da 5'ten büyüktür. 5 imtiyazlı holdingden büyüktür" dedi.

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Sinop İl Başkanlığımızın 1. Olağan Kongresi'ne katıldı. Sinop Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongre yoğun katılımla gerçekleşti. İlk konuşmayı yapan Sinop İl Başkanı Mustafa Çınar, "Toplum içine çıktığımız zaman alnımız açık başımız dik olsun. Partimizin geçmişte yüzümüzü kızartacak, ülkemizin hak ve menfaatlerini zora sokacak hiçbir dış ve iç politikası asla olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz Millî Görüş'ten devraldığı ikinci 40 yıl dava mirasını daha güçlendirerek ileriye taşımaya adaydır ve tek iradedir" diye konuştu.

 

Sinop'un kalbimizdeki yeri farklıdır

Yoğun sevgi gösterileri ve tezahüratla kürsüye gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ise "Sinop'un kalbimizde yeri farklıdır. Bütün Millî Görüşçüler için de yeri farklıdır. Çünkü bizleri şuurlandıran, bizleri Millî Görüş davası ile tanıştıran merhum liderimizin doğduğu yer olması hasebiyle Sinop'a stratejik olarak, manevi olarak son derece büyük önem veriyoruz. İnşallah ikinci 40 yılda, birinci 40 yıldan daha da farklı olarak, birinci 40 yılın daha da fevkinde Yeniden Refah Partimize Millî Görüşümüze Sinoplular destek vereceklerdir. Erbakan Hocamızın 40 sene ekmiş olduğu tohumların meyvesi inşallah ikinci 40 yılda Yeniden Refah Partisi olarak Sinop'ta da toplanacaktır" şeklinde konuştu.

 

Artık bıçak kemiğe dayandı

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin genç işsizler olduğunu dile getiren Genel Başkanımız, ülkede 1,5 milyon üniversite mezunu gencin işsiz olduğunu ifade etti. Türkiye'deki toplam işsizlerin sayısının ise 10 milyonu aştığının altını çizen Genel Başkanımız, şöyle konuştu:

"Avrupa'da birçok ülkenin nüfusundan fazla işsizlerimiz var. Sadece 2020 yılında 40 bin 700 şirket kapandı. Bu, nereden baksanız 1 milyon insanın işsiz, aşsız ve ekmeksiz kalması demek. İşsizliğin hangi noktaya geldiğinin bir ispatı da bu. Yine bakıyorsunuz, vatandaşların bankalara olan borçları 2002 yılından bugüne 150 misli artış göstermiş. 2009 ila 2019 arası 35 bin kişi intihar etti. İstatistiklere göre bu intihar vakalarının yüzde 70'inin nedeni geçim derdi ve yoksulluk olduğu   belirtiliyor. TESK'in rakamlarına göre 2021 yılının ilk 4 ayında 434 esnafta da borçları yüzünden intihar etti.  Artık bıçak artık kemiğe dayandı. Biz bu rakamları matematik olarak istatistik olarak anlatıyoruz ama burada salondaki vatandaşlarımız, Sinop'ta da ziyaret ettiğimiz esnaf da vatandaş da bu sıkıntıları gerçekten yaşayarak görüyor."  

 

84 milyon da 5'ten büyüktür!

Diğer taraftan baktığınızda 5 imtiyazlı holdinginin durumunun yokluk içindeki vatandaştan esnaftan 180 derece farklı olduğunu ifade eden Erbakan, "Bir avuç imtiyazlı firmaya sadece 5 tane holdinge 19 senede verilen devlet kamu ihalesi 220 milyar dolar tutuyor. Dünyada en çok kamu ihalesi alan 8 şirketten 5'i Türkiye'de bulunuyor. Bir de bu 5 holdinge son 10 senede 128 kez vergi muafiyeti getirilmiş. Çiftçi borcunu ödeyemeyince traktörüne haciz getiriyorsun, boğazına yapışıyorsun. Varsa yoksa imtiyazlılar. Milyonlarca esnafa 4,5 milyar TL yardım yapıyorsun ama sadece bu 5 holdinge 1 senede ödenen garanti para 31 milyar TL. Evet dünya 5'ten büyüktür doğru diyorsunuz ama 84 milyon da 5'ten, bu 5 imtiyazlı holdingden büyüktür. Önce millet yerine önce imtiyazlılar anlayışının sonuçları bunlar. Ama çare var umut var. 40 sene olduğu gibi bugün de Millî Görüş'tür, Yeniden Refah'tır "

 

Adaletin olmadığı yerde ekonomi de gelişmez!

Genel Başkanımız Türkiye'de sadece ekonomik sorunların değil adaletle de ilgili problemlerin olduğunu da ifade ederek "Adaletin olmadığı yerde ekonomik gelişme de olmaz, ticaret de olmaz, yatırım da olmaz. Türkiye'nin her açıdan kurtuluşu Millî Görüş geleneğindedir, bunun için biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi: 18 Haziran 2021 | Yayın Saati: 19:19:54