Dün yanlış dediğimize bugün de yanlış demeye devam edeceğiz!

 

‘Dün yanlış dediğimize bugün de yanlış demeye devam edeceğiz’

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul Gaziosmanpaşa’daki Küçükköy Seçim İrtibat Büromuzun açılışını gerçekleştirmesinin ardından Bursa'da bir dizi etkinliğe katıldı.

 

CHP’li bir milletvekili adayının, camilerden okunan ezanla mücadele etme sözü verdiği bir video izlediğini belirten Genel Başkanımız Erbakan, “CHP’nin milletvekili adaylarından bir tanesi ‘toplumda hoparlörden, camilerden ezan okunması büyük bir rahatsızlık oluşturuyor. Dolayısıyla iktidar olduğumuzda ben bunun mecliste mücadelesini vereceğim, hoparlörden, camilerden ezan okunmasını durdurmamız gerekiyor’ diyor.” dedikten sonra, CHP’ye ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

 

“Biz ne dedik; bu CHP ne kadar makyaj yapsa da, ne kadar kıyafetini değiştirse de, o genetik yapısının değişmesi mümkün değil. İşte bu açıklamalar bunu gösteriyor.”

 

 

Ezandan rahatsız olan CHP zihniyeti ile karşı karşıyayız

14 Mayıs sürecinde CHP’lilerin söylemlerini de hatırlatan Genel Başkanımız, “Diğer taraftan ‘okul öncesi çocuklara Kur’an öğretmek çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir’ diyen bir CHP, LGBT ‘Türk aile yapısına zarar vermez’ diyen bir CHP, Ayasofya’yı ‘müze yapacağım’ diyen bir CHP… En son dün o videoda milletvekili adayı yerel kanalda canlı yayına çıkmış ‘efendim toplumda rahatsızlık oluşturuyor, camilerden, mikrofonlardan, hoparlörden ezan okunmasını durdurmamız lazım’ diyor.” ifadelerini kullandı.

 

 

‘O 4 partiye de hayret ediyorum!’

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, başörtüsüne yönelik anayasal güvence teklifinde de CHP’nin iki yüzlü bir siyaset ortaya koyduğunu belirterek, eleştirilerine şöyle devam etti:

 

“Başörtüsü için hazırlanan Anayasa teklifine neden hayır diyorlar? Laikliğe aykırı ifadeler barındırıyormuş. 1000 sene İslam’a bayraktarlık yapmış bir ecdadın torunlarıyız, inancımızla, imanımızla, şehit kanıyla yoğrulmuş şu topraklardayız. Diğer bir ortakları seçim beyannamesinde ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nı, İnanç İşleri Başkanlığı yapacağım’ diyor. Diyanet’in sadece İslam diniyle ilgili çalışma yapan bir kuruluş olması doğru değil, İslam’la olan bağlantısını kopartacağız, dinler üstü olacak, İnanç İşleri Başkanlığı olacak, okullarda zorunlu din dersini kaldıracağız.’ diyor. Şu vaatlerle, şu söylemlerle biraz evvel ifade ettiğim gibi 1000 sene İslam’a bayraktarlık yapan bu milletin karşısına nasıl çıkıyorsun? Orada bulunan muhafazakar seçmenden, tabandan oy almaya çalışan o 4 partiye de hayret ediyorum. Bu CHP zihniyetinin 70 sene, 80 sene sonra yeniden iktidar olmasına vesile olmanın vebalini nasıl ödeyeceksin? Bu aziz millet 14 Mayıs’ta bu yedili masaya, hatta ‘yedili maşa’ dediğimiz bu yapıya en güzel dersi sandıkta verecektir Allah’ın izniyle. 14 Mayıs’ta aziz milletimiz hem Cumhur İttifakı’nı zaferle çıkartacak hem de Yeniden Refah Partimizi, Milli Görüş’ü inşallah Meclis’e taşıyacaktır.”

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan Bursaspor’a ziyaret

Gaziosmanpaşa’daki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı sonrası Bursa’ya geçen Genel Başkanımız, Bursaspor başkanı ve yöneticilerini ziyaret etti. Bursasporlu futbolcularla da bir süre sohbet eden Erbakan gelecek maçlar için başarı diledi.

 

 

Meclis’te çok daha büyük hayırlara vesile olacağız

Bursaspor ziyareti sonrası Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki iftar ve aday tanıtım toplantına geçen Genel Başkanımız Erbakan  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  

Genel Başkanımız, Milli Görüş’ün 21 yıl sonra yeniden TBMM’ye gireceğini söyleyerek, “Bu iktidar gitsin de ne olursa olsun diye yapılan değil, bu milletin derdine derman olunsun da kim olursa olsun. Yeter ki bir an evvel, mağduriyetler giderilsin diye yapılan bir siyaset karşılığını buldu. Herhangi bir seçim bölgesinde milletvekili çıkarmaya yetecek oyu almamız halinde Türkiye’nin diğer başka hiçbir yerinde 1 tane oy almamış olsak dahi, o bölgeden o milletvekilini çıkarmış oluyoruz. Adeta bağımsız adaylarla seçime gidiyormuşuz gibi olacak. Hiçbir şekilde baraj diye bir problem yok. Milli Görüş’ü tam 21 yıl aradan sonra yeniden TBMM’ye inşallah taşıyacağız. Meclis dışında yaptığımız siyasetle birçok çalışmaya vesile olduk. Şimdi de mecliste çok daha büyük hayırlara vesile olacağız.” dedi.

 

 

‘Dün yanlış dediğimize bugün de yanlış demeye devam edeceğiz’

“Biz ittifaka yanlışa ortak olalım diye değil, yanlışları el birliği ile düzeltelim diye girdik” mesajı veren Dr. Erbakan, “Eksikleri tamamlayalım, bunların düzeltilmesinde vesile ve takipçisi olalım maksadıyla girdik. Bizim ittifak kararımız tamamen ilkelerimiz ve prensiplerimiz üzerine inşa edilmiş bir karardır. Biz Yeniden Refah Partisi, Milli Görüş olarak dün yanlış dediğimize bugün de yanlış demeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nın vaatlerine dikkat çekti!

Millet İttifakı’nın iktidar olmasını engellemek istediğimizi belirten Genel Başkanımız Dr. Erbakan, ” ‘Okul öncesi çocuklara Kur’an-ı Kerim okutulmasını doğru bulmuyorum’ diyen bir masa ile karşı karşıyayız. ‘Okul öncesi 4 veya 5 yaşındaki bir çocuğa Kur’an-ı Kerim öğretilmesi, Taliban zihniyeti, çağ dışılıktır’ diyen bir masa var. ‘Eşcinsel evlilikler gayet doğal ve tabidir. Ama milletimiz, Türkiye ve toplum buna henüz hazır değil’ diyen bir masadan bahsediyoruz. 7’li masanın milletvekili adaylarından biri çıkmış, ‘milletvekili olursam mecliste ilk gündeme getireceğim konu, şu camilerden okunan ezanın önüne geçmek olacaktır. Hastalar rahatsız oluyor, gece uykumuz kaçıyor. Bunda da başarılı olacaktır’ diye konuşuyor. CHP ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin genetik özellikleri değişmiyor. Bu söylemler en açık göstergesidir. Bu görüşleri ortaya koyan, bu söylemlerde bulunan bir masanın iktidar olmasına vesile olamazdık. Bu noktada son derece önemli Türkiye’yi ve milletimizi düşünen stratejik bir karar aldık.” diye konuştu.

 

 

‘Ülkemizi 7’li karanlık masaya teslim etmeyiz’

Millet İttifakı’nın başörtüsüne ilişkin anayasal güvencenin de karşısında durduğunu hatırlatan Genel Başkanımız, şöyle devam etti:

 

İYİ Parti ve CHP ile 7’li masanın mecliste grubu olan birleşenleri ‘Hayır bunu getirmeyin biz kabul etmeyiz’ diyor. Çünkü içine koyulan ifadelerin laikliğe aykırı olduğun savunuyorlar. Bu da bize 28 Şubat’ı hatırlatıyor. Masa’nın 7’nci ortağının yedek partisi ne diyor. Seçim beyannamesinde din dersini kaldıracağını, Diyanet İşleri Başkanlığını inanç işleri başkanlığı yapacağını, Suriye’nin kuzeyindeki TSK’nın hepsini geri çekeceğini ifade ediyor. TSK’nın tüm terör operasyonlarını durduracaklarını söyledikten sonra, Yeniden Refah Partisi olarak biz de ülkemizi ve milletimizi böyle 7’li kaosa, 7’li karanlık masaya teslim edemeyiz. Bunların iktidar olmasına vesile oldunuz dedirtmeyiz, dedik.

 

 

Yayın Tarihi: 19 Nisan 2023 | Yayın Saati: 21:12:30