DIŞ POLİTİKADA YENİ FETİHLER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

DIŞ POLİTİKADA YENİ FETİHLER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Sivas'ta gerçekleştirilen "Şefkatin Başbakanı - Milletin Erbakan'ı" temalı Erbakan Hocamızı anma programında yaptığı açıklamada "Bu salonları dolduran Millî Görüşçüler ikinci 40 yılda, yeni fetihler gerçekleştireceklerdir. Dış politikada yeni fetihler gerçekleştireceğiz. Çifte standart olmayacak, savaşlar ve işgaller ortadan kalkacak, sömürü olmayacak, kaba kuvvet değil hak ve haklılık üstün tutulacak" dedi.

 

Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız'ın vefatının 11'inci yılı nedeniyle Sivas'ta Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Şefkatin Başkanı, Milletin Erbakan’ı’ temalı programa Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcımız Naim Öztürk, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, il başkanlarımız, teşkilatımız ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Lider ülke Türkiye'nin Necmettin Erbakan’ın dava erleri sayesinde kurulacağını söyleyen Genel Başkanımız, "İnşallah yeni dönemde ‘Bana ne Amerika’dan’ diye haykıran ve bu sözün gereğini yerine getiren kadrolar, koltuk için değil ümmet için çalışan kadrolar, aldanmayan ve aldatmayan kadrolar, ümmetin ve insanlığın kurtuluşu için davası için bedel ödemekten korkmayan kadrolar, ikinci 40 yılda da yine Millî Görüş'ün içerisinden çıkacaktır. Erbakan Hoca’mızın D8’i kurduğu birinci 40 yıldan sonra ikinci 40 yılda onun yolundan yürüyen dava erleri D60 hedefine ulaşacaklardır. Erbakan Hoca’mızın çekiç gücü, Amerikan askerlerini Anadolu’dan kovduğu birinci 40 yıldan sonra ikinci 40 yılda onun yolunda yürüyen dava erleri, en kısa zamanda gelecek, İncirlik ve Kürecik üslerini kapatacaktır. Millî Görüşün koalisyon ortağı olduğu birinci 40 yıldan sonra ikinci 40 yılda Millî Görüşçü dava erleri, Millî Görüşü tekrar iktidar yapacaktır. Erbakan Hoca’mızın Kıbrıs’ı kurtardığı birinci 40 yıldan sonra ikinci 40 yılda Suriye, Irak, Kudüs, Yemen ve Filistin kurtarılacaktır. İkinci 40 yılda mazlumlara umut ve zalimlere korku verecek lider ülke Türkiye, Erbakan Hocamız'ın dava erleri sayesinde kurularak hayata geçirilecektir” dedi.

 

Dış politikada yeni fetihler gerçekleştireceğiz

Dış politika hedeflerini anlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Bu salonları dolduran Millî Görüşçüler ikinci 40 yılda, yeni fetihler gerçekleştireceklerdir. Dış politikada yeni fetihler gerçekleştireceğiz. Çifte standart olmayacak, savaşlar ve işgaller ortadan kalkacak, sömürü olmayacak, kaba kuvvet değil hak ve haklılık üstün tutulacak. Ekonomide fetihler gerçekleştireceğiz. Haksız kazançlar ortadan kalkacak. Karşılıksız para ve faiz ortadan kalkacak. Gelir ve servet dağılımında adalet tesis edilecek. İmtiyazlılara değil, milletimize refah sağlanacak. Dünya Siyonizm’inin en büyük sömürü aracı olan Amerikan dolarının hakimiyetine son verilecek ve İslam dinarına geçilecek inşallah. Dünya Siyonizm’ine, zalimlere selam durmayacağız” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 3 Mart 2022 | Yayın Saati: 13:40:27