D8 EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NA ZİYARET

D8 EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NA ZİYARET

 

D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (D-8 Organization for Economic Cooperation) 1. Direktörü Sayın Büyükelçi Nasir Aminu’nun görev süresinin sona ermesi ve yerine 1. Direktör  olarak Büyükelçi Sayın Ahmar İsmail’in atanması dolayısıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah Partisi adına Genel Başkan Yardımcımları Mehmet Altınöz ve Doğan Bekin ziyarette bulundu. Görüşme sırasında 2. Direktör Büyükelçi Bayan Rasha Hamdi ve D-8 program sorumlusu Sayın Piplob Tarafder de hazır bulundular.

 

Çok sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen görüşme sırasında D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 24. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen programa D-8 Genel Sekreteri  Büyükelçi Sayın Dato’ Ku Jaafar Ku Shaari başta olmak üzere, 1.Direktör Büyükelçi Nasir Aminu, 2. Direktör Büyükelçi Bayan Rasha Hamdi ve Piplob Tarafder,Muhammad Bilal Khan, Sheikh Mohammad Mouniddin, İlham Uludağ, Yıldıray Akkaya ve D-8 Yönetim Sekreteri Aynur Tiryaki’ye  büyük katkılarından dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.   

 

Görüşme sırasında, D-8'in kuruluşuna liderlik eden 54. Hükümet  Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız da rahmetle yâd edildi.

Yayın Tarihi: 14 Ağustos 2021 | Yayın Saati: 18:32:12