Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkanımız Erbakan’ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkanımız Erbakan’ı ziyaret etti

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Milli Görüş hareketi olarak hayra vesile, şerre engel olan bir siyasi hareketiz. Bundan sonra da böyle olacaktır. Ülkemizi düşünmek bizim birinci vazifemizdir. Altılı kaosa ülkeyi teslim etmemek adına milli bir karar verdik" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ı ziyaret etti.

 

Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası Genel Başkanımız, genel merkezimizin önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

 

 

Altılı kaosa ülkeyi teslim etmemek adına milli bir karar aldık

Genel Başkanımız Erbakan görüşmeye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 

"Tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarımızla ve kendi logomuzla Cumhur İttifakı çatısı altında gireceğiz. Altılı kaosa ülkemizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık. Ancak bununla birlikte prensiplerimizden de taviz vermeyeceğiz. Dün hangi doğru ve yanlışları dile getirdiysek bundan sonra da aynısını ifade edeceğiz. Yanlışların düzelmesi için devam edeceğiz. Dün yanlış dediğimize bugün doğru demek gibi bir duruş söz konusu olamaz.

 

 

Milli Görüş’ü Meclis’te en güçlü şekilde temsil edeceğiz

Sayın Cumhurbaşkanımız, kuracağı hükümetle prensiplerimiz doğrultusunda hayırlı hizmetleri hayata geçirecektir. Biz de Milli Görüş Meclis'e sloganıyla başlattığımız çalışmayla seçimden sonra TBMM'de en güçlü bir şekilde temsil edilerek, milli yapıcı muhalefetle hayata geçmesinin takipçisi olacağız. İttifak kararımızın hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

 

Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı

Buraya gelen her gelen misafirimizin duygulanması, anılarının canlanması son derece doğal. Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu yönde bir sohbet oldu. Merhum Erbakan Hocamızın makam odasında oturuyorsunuz dediler. Bina da zaten Milli Görüşün kalesi diyebileceğimiz bir bina.

 

Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı. Şu andaki gidişatımız, biz güçlü şekilde Meclis'te olup, grubumuzla mutabık kaldığımız icraatların hayata geçirilmesinin takipçisi olma yol haritamız var. "

 

Yayın Tarihi: 28 Mart 2023 | Yayın Saati: 20:44:39