CHP’NİN KLASİK HASTALIĞI YİNE NÜKSETTİ

CHP’NİN KLASİK HASTALIĞI YİNE NÜKSETTİ

 

CHP Etimesgut İlçe Başkanını iktidara yönelik sarf ettiği cümleleri bizim gibi milletimizde hayretle dinledi. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin iktidarı eleştirmesi kadar doğal bir şey olamaz. Fakat muhalefet etmenin de bir nezaketi vardır.

 

Bir daha gelmeseler diye kökünü kazıyacağız, korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız.

 

Demokratik bir ülkede, kendisi gibi düşünmeyeceklere söylenen, sözün en hafifiyle, susturmak asla kabul edilmeyecek bir eylemdir.

 

Daha önce de CHP’li bazı yetkililerin Azerbaycan, Libya gibi milli meselelerimizdeki açıklamalarını ve karşı çıkışlarını üzülerek seyrettik.

 

Son yapılan açıklama ise, bunların çok ötesinde CHP’ye oy vermeyen seçmeni hedef almaktadır. En hafif ifade ile tehdit dili kullanılmaktadır.

 

Akıllara, Darbelerin soğuk yüzünü getirmekte, Tek parti uygulamalarını hatırlatmaktadır. Darbelerden, dayatmalardan ülkemiz çok çekti. Bunu yapanları aziz milletimiz yıllar geçse de asla unutmuyor ve prim vermiyor.

 

İktidara gelmenin yolu, susturmaktan, yıldırmaktan, korkutmaktan, kökünü kazımaktan geçmiyor. Bu anlayış sadece Ülkemiz de değil, Dünya’da tasfiye oldu.

 

Yine iktidara gelmenin yolu, milletin desteği ile sandıktan çıkmaktan geçmektedir.

 

Halkımız, siyasi arenada, kavga istemiyor, toplumu kutuplaştıracak tavır ve söz istemiyor.

 

Siyasi partiler birbirlerinin hasmı düşmanı değillerdir. Birbirlerinin rakibidirler. Rekabetinde saygı ve nezaket çerçevesinde centilmence yapılmasını arzu etmektedir.

 

Siyasi Rekabet bir hizmet yarışıdır. İyiyi, güzeli, faydalıyı ortaya koyma ve uygulama yarışıdır. Bir hukuk devletinde “Birilerinin Kökünü Kazımak” muhalefet tarzı olamaz. Bundan dolayı bu açıklamayı asla tasvip etmiyoruz.

 

Yeniden Refah Partisi, Türk Siyasetine yeni bir enerji, yeni bir soluk getirmiştir. Genç ve Dinamik kadrosuyla, yeni nesil siyaset anlayışını sergilemektedir. Doğruyu kim yaparsa, sahiplenmekte, yanlışı kim yaparsa da karşısında durmaktadır. Kısaca, “Makul Muhalefet” yapmaktadır. Milletimizin yıllardır özlediği ve beklediği tavır budur. Sebepte çok geniş kitleler tarafından kabul ve destek görmektedir. Bundan dolayıdır ki, biz sadece iktidarın yanlışlarına değil, muhalefete de muhalefet etmekteyiz.

 

Son olarak, CHP yetkililerini aziz milletimizi anlamaya davet ediyoruz.

 

 

Av. Bayram SAKARTEPE

Genel Başkan Yardımcısı | Siyasi İşler Başkanı

 

Yayın Tarihi: 24 Eylül 2021 | Yayın Saati: 13:58:55