CHP bir daha bu ülkede iktidar yüzü göremez!

CHP bir daha bu ülkede iktidar yüzü göremez!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, CHP’nin artık hiçbir seçimde iktidar yüzü göremeyeceğini söyleyerek, “Cumhuriyet Halk Partisi genetik özellikleri nedeniyle milletimizin teveccühüne mazhar olamamaktadır. O nedenle bundan sonra kim gelirse gelsin yine başarılı olması, iktidar olması, hatta yüzde 25’i geçebilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul’da teşekkür ziyaretleri programlarının 3. gününde Eyüpsultan’da teşkilatımız ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

“İstanbul halkına 3 milletvekili çıkarmamıza vesile oldukları için teşekkür ediyoruz”

İlk olarak Eyüpsultan İlçe Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, partimizin ilk kez seçime girmesine rağmen seçimlerde büyük bir zafer kazanarak mecliste 5 vekil ile Milli Görüş’ü temsil etmesini ve bunu diğer partilerden daha düşük imkanlarla sağlamasını önemli bir başarı olarak değerlendirirken, “Hem seçmenlerimize, İstanbul halkına hem de İstanbul’daki ilçe ve il teşkilatımıza seçimlerde, 14 Mayıs’ta yaptıkları gayretli çalışmalar dolayısıyla teşekkürlerimizi iletiyoruz. İstanbul halkına da 3 milletvekili çıkarmamıza vesile oldukları için desteklerinden ve teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün Eyüpsultan’da inşallah bu teşekkür ziyaretimizi yapacağız. Ardından Esenler ve akşam da inşallah Fatih ilçesinde yine bu ziyareti gerçekleştireceğiz. Yeniden Refah Partimiz 4 buçuk sene gibi kısa bir süre içerisinde girmiş olduğu ilk seçimde 1 buçuk milyonun üzerinde oy ve 5 milletvekili çıkarmaya muvaffak olmuş. Tabii bu ilk girilen bir seçim için ve rakiplerimizin sahip olduğu imkanların pek çoğundan yoksun olan bizler için son derece önemli bir başarıdır. Bunu bu şekilde görüyoruz ve bununla bahtiyarlık duyuyoruz. Ayrıca burada bu 5 milletvekilinin kendi seçmenimizle, kendi oyumuzla, teşkilatlarımızın alın teriyle alınmış milletvekillikleri olması son derece büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

“KKTC’nin tanınmasına yönelik yapılacak olan çalışmalara inşallah destek olacağız”

Kıbrıs meselesinde önemli noktalara temas eden ve dış politikada Kıbrıs’ın kırmızı çizgimiz olduğunu dile getiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan,“Dış politikayla ilgili Kıbrıs ve Kudüs konuları bizim kırmızı çizgimizdir. Kıbrıs’ta hükümet, şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın gelmiş olduğu nokta daha önce de ifade ettiğimiz gibi olumlu bir noktada, bunu destekliyoruz. Orada eşit, egemen, iki ayrı devletin varlığının devam etmesi, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığının devam etmesi ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mutlaka dünya tarafından tanınmasının sağlanması lazım. Tekrardan bir federasyon, bir tek devlet projesi fikrinin asla gerçekleşmemesi gerekir. Bunun takipçisi olacağız. Bu konuda atılacak olan adımlara, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınmasına yönelik yapılacak olan çalışmalara inşallah destek olacağız. Tabii Kudüs’te Milli Görüş olarak bizim kırmızı çizgilerimizden. Kudüs davasını, Türkiye’nin ve dünyanın gündemine taşıyan merhum Erbakan Hocamızdır. Bu yeni dönemde de Kudüs’ün korunması ve bir an evvel özgürlüğüne kavuşması yine Yeniden Refah Partimizin en önemli gündemlerindendir. İnşallah bu söylediklerimizi hayata geçirilmesine vesile oluruz. İnşallah böylece milletimizin ve İslam aleminin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulmasına Yeniden Refah Partisi olarak inşallah vesile oluruz” dedi.

 

 

“CHP’nin başına kim gelirse gelsin iktidar olması mümkün değildir”

CHP’nin üst üste kaybettiği seçimlerin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun partililer ve muhalif seçmen tarafından istifaya çağırılmasını değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, “Kılıçdaroğlu’nun gitmesini isteyen muhalefetin bir yerde haklılık payı var ancak Kılıçdaroğlu da gitse başka birisi de gelse, CHP’nin milletimizden destek bulamayacağı bu seçimlerde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bütün çalışmalarına, bütün muazzam bütçelerine kendi genel başkanlarını cumhurbaşkanı adayı yapmalarına rağmen yüzde yine 25’i geçememişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi genetik özellikleri nedeniyle milletimizin teveccühüne mazhar olamamaktadır. O nedenle bundan sonra kim gelirse gelsin yine başarılı olması, iktidar olması, hatta yüzde 25’i geçebilmesi mümkün değildir. 14 Mayıs seçimlerinde bu gerçek bir kez daha ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

 

Eyüpsultan’da esnaf ziyaretlerinde vatandaşlarla da bir araya gelen Genel Başkanımız, seçimlerde partimize gösterdikleri teveccühlerden dolayı teşekkür ederek 2024 yerel seçimleri için de tekrar destek istedi.

 

 

Vatandaştan Esenler’de Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a yoğun ilgi

Genel Başkanımız Erbakan’ın ikinci durağı Esenler İlçesi oldu. Esenler İlçe Başkanlığı’nda teşkilat mensupları ile bir araya gelen Genel Başkanımız, ilçedeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Esenler’de esnaf ziyareti de yapan Genel Başkanımız Erbakan, vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşıp bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 

Esenler’de Malatya Pütürge Dernekler Federasyonu’nu da ziyaretinin ardından Erbakan, sonrasında günün son programında Fatih İlçesi’nde bir kafede İlçe Teşkilat üyeleri ile bir araya geldi.

 

 

Yayın Tarihi: 15 Haziran 2023 | Yayın Saati: 14:35:38