ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ'NDEN GEÇMEYEN 12 MİLYON ARACIN PARASINI MİLLET ÖDEYECEK

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ'NDEN GEÇMEYEN 12 MİLYON ARACIN PARASINI MİLLET ÖDEYECEK

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 18 Mart'ta hizmete açılacak Çanakkale Köprüsü'nün verilen 16,4 milyon araç geçiş garantisini eleştirerek, "Uzmanlara göre yılda 4 milyon aracın geçtiği bir boğaza yapılan köprüye, yıllık 16,4 milyon araç geçiş garantisi vermek kabul edilebilir bir şey değil. Geçiş ücreti 18 avrodan geçmeyen 12 milyon aracın parası 85 milyonun cebinden çıkacak." ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Karaman 2. Olağan Kongremiz'de önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Erbakan Hoca gerçek anlamda milletin adamıydı

Sözlerine 11. vefat yıldönümü hasebiyle merhum başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anarak başlayan Genel Başkanımız Erbakan, "Erbakan Hocamız gerçek anlamda milletin adamıydı. Erbakan Hocamız her zaman 'önce millet' dedi. Hiçbir zaman dış güçlerin, holdinglerin, imtiyazlıların adamı, başbakanı olmadı. Ezilenlerin, dar gelirlilerin, gariplerin, işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin, köylünün başbakanı oldu.  Milletin adamı olduğunu 54. Hükümet döneminde emekliye işçiye emekliye yüzde 100, yüzde 200 zam yapmasından bunu görebilirsiniz."

 

 

3 senede 350 bin üyeye ulaştık

Parti olarak 3 yıl gibi kısa bir sürede büyük mesafe kat ettiğimizi söyleyen Genel Başkanımız, " 3 yıllık sürede medya desteği, arkamızdan rüzgarlar estirilmeden, ambargolara rağmen, hazine yardımı almadan, dış güçlerin desteği olmadan, bütün bu yokluklara rağmen 81 ilde ve 922 ilçede hızlı bir şekilde teşkilatlandık. Şu an 350 binin üzerinde üye sayısıyla Türkiye'nin en dinamik partisiyiz. Bütün bunlar ancak davamızın bereketi ve Cenabı Allah'ın yardımıyla olmuştur. İnşallah bu üye sayımızı en kısa sürede 500 bine çıkaracağız. Türkiye'nin üye sayısı bakımından üçüncü büyük partisi haline geleceğiz. Asıl hedefimiz ise iktidara ulaşmak olacak." ifadelerini kullandı.

 

 

Asgari ücret zammı vatandaşın eline geçmeden eridi

Türkiye'nin en önemli sorununun ekonomi olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan asgari ücretliye verilen yüzde 50 zammın yüksek enflasyon nedeniyle eridiğini söyledi. Genel Başkanımız, " Gerçek enflasyon oranının bağımsız kuruluşlarca yüzde 115 olarak hesaplandığı da dikkate alınırsa, asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik artış daha şimdiden yok olup gitmiştir. 4 kişilik aile için açlık sınırının 5 bin TL’yi aştığı bir ortamda 4250 liralık zamlı maaşla dahi asgari ücretli milyonlar açlığa mahkûm edilmiş durumda. Yoksulluk sınırı 15 bin liraya geldi.  " dedi.

 

 

'Çanakkale Köprüsü'nden geçmeyen 12 milyon aracın parasını millet ödeyecek' 

Hayat pahalılığı, elektrik, doğalgaz zamları nedeniyle zor durumda olan vatandaşa verilemeyen kaynakların imtiyazlı müteahhitlere aktarıldığını kaydeden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 18 Mart'ta açılacak Çanakkale Boğazı Köprüsü'ne verilen yıllık 16 milyon araç geçiş garantisini eleştirdi: “Bir defa Çanakkale Köprüsü Erbakan Hocamızın projesiydi. Elinize sağlık gerçekleştirdiniz. Bunun yapılmasından biz memnun olduk ancak uzmanların da belirttiği gibi yılda 4 milyon aracın geçtiği bir boğaza yapılan köprüye yıllık 16,4 milyon araç geçiş garantisi vermek kabul edilebilir bir şey değil. Yani araç başına 18 avrodan hesaplarsak geçmeyen 12 milyon aracın parası 85 milyonun cebinden çıkacak. Vatandaşa gelince yok ama imtiyazlılara gelince kaynaklar işte böyle aktarılıyor. Bunun anlamı 4 Çanakkale Köprüsü maliyetine 1 Çanakkale Köprüsü yaptırılıyor."  

Yayın Tarihi: 25 Şubat 2022 | Yayın Saati: 19:45:18