BU SON OLSUN..!!

BU SON OLSUN..!!

 

 

Konya’da katledilen Dr.Ekrem Karakaya kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Merhum kardeşimiz büyük fedekârıık ve çaba göstererek Kardiyoloji uzmanı olmuştur.

 

Tahsil yaparken ve çalışırken sosyal hayatını ikinci plana atmış, gece-gündüz "hastalarıma nasıl daha faydalı olurum.." anlayışı ile çalışmıştır.

 

Sağlık çalışanlarının çabalarını maddi değerlerle ölçen zihniyetler, yapılan fedakârlıkların değerini anlayamazlar.

 

Yirmi yıldan beri ülkeyi yönetenler, ülkede yaşanan sağlık sorunlarının müsebbibi olarak devamlı Doktorları ve Sağlık çalışanlarını göstermişlerdir.

 

Sorunların ortadan kaldırılması için sağlık çalışanlarının düşünce ve fikirlerine hiç bir zaman kulak asılmamış ve saygı gösterilmemiştir. Hatta fikir beyan edenlere "defolun..!" diye yolu göstermişlerdir.

 

Doktorlar hasta bakımı dışında kayıt memuru, sedye taşıyıcı, yazışma işleri gibi yardımcı personel hizmetlerini dahi yapar olmuşlar, günde yüzlerce hasta bakmaya mecbur edilmişlerdir.

 

Yönetimsel ve fiziksel eksikliklerden kaynaklanan sorunların bile Doktorlar tarafından çözülmesi beklenmiştir.

 

Artık yüksek puan alan genç Doktorlar hasta sahipleri ile daha az muhatap olmak ve korunmak için klinik dışı bölümleri tercih eder olmuşlardır.

 

Esasen izlenen ekonomik politikalar ve şiddet içerikli siyasi dil de toplumun psikolojisini etkilemiş, psikiyatrik ilaçlar en fazla kullanılan ilaç grubu haline gelmiştir.

 

Buradan uyarıyorum konuya ciddi bir şekilde önem verilmezse, her olaydan sonra taziye mesajları ile geçiştirilirse, sağlıkçılara yönelik şiddet vakaları artarak devam edecektir..!!

 

Sağlık çalışanlarına tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Tüm vatandaşlarımızın Kurban bayramını tebrik ediyor, sağlık ve afiyetler diliyorum.

 

Cenabı Allah’tan da ülkemizi her türlü kötülükten korumasını niyaz ediyorum.

 

 

Prof. Dr. Sacit Günbey

Genel Başkan Yardımcısı | 54. Hükümet Devlet Bakanı

Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2022 | Yayın Saati: 20:43:24