Borç aldığın müddetçe faizden kurtulamazsın!

 

Borç aldığın müddetçe faizden kurtulamazsın!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Karabük’te basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Borç aldığın müddetçe faizden kurtulmak mümkün olmaz. Devlet 1 yılda 560 milyar lira faiz ödüyor. Belediyelerde ve merkezi hükümette de mutlaka denk bütçenin gerçekleştirilmesi gerekir. " ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, teşekkür ziyaretleri kapsamında gittiği Karabük’te bir restoranda basın mesnsupları ve STK temsilcileri ile  bir araya geldi. Genel Başkanımız, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

 

Yeniden Refah Partisi seçimlerde belirleyici olmuştur

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, Yeniden Refah Partimizin seçimlerde belirleyici bir etkiye sahip olduğunu söyledi. Genel Başkanımız, kendi alın terimizle 5 milletvekilini Meclise göndermeyi başardığımızı ifade ederek, “Yeniden Refah Partisi, yüzde 3’e yakın oy oranı ve 1 milyon 529 bin oy ile 5 tane milletvekilini kendi alnının teriyle meclise göndermeyi başarmıştır. Bazı partilerin yaptığı gibi, bazı partilerin listelerinden, başka partilerin gücüyle değil, kendi listesiyle bu sonucu elde etmiştir. Hazine yardımıyla, dış güçlerin desteğiyle, medya gücüyle, holding patronlarının desteğiyle, cilalayıp parlatma operasyonlarıyla bu sonucu elde etmedik. Bu sonuç 4,5 seneden beridir çalışan teşkilatlarımızın alın teriyle elde edildi. Yeniden Refah Partisi, Türkiye’nin en dinamik, en hızlı büyüyen en canlı partisi, seçimin çok açık ve net bir şekilde kazananı olduğunu ortaya koymuştur. Yerel seçim çalışmalarına şimdiden başlıyoruz. Yeniden Refah Partimizi 2023’te Meclis’e taşıdık, inşallah 2028’deki seçimlerde de iktidara taşıyacağız.” diye konuştu.

 

 

Milli Görüş’ün yegane temsilcisi Yeniden Refah Partisi’dir!

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Daha önce söylemlerimizle, projelerimizle, istikametimizle, siyaset anlayışımızla partimizin Milli Görüşü temsil ettiğini ifade ediyorduk. Ancak milletimizin desteği ve teveccühü de Milli Görüş’ün temsilcisinin Yeniden Refah Partisi olduğunu ortaya koymuştur.” dedi.

 

 

Faizden kurtulmanın yolu borç almamaktır

Faizden kurtulmanın yolunun politika faizini düşürmekle olmayacağını, borçlanmanın önlenmesi gerektiğini belirten Genel Başkanımız Erbakan, “Borç aldığın müddetçe faizden kurtulmak mümkün olmaz. Devlet 1 yılda 560 milyar lira faiz ödüyor. Belediyelerde ve merkezi hükümette de mutlaka denk bütçenin gerçekleştirilmesi gerekir. Kamuda ise israf üst seviyede. Kamuda israfın önlenmesi lazım. Yap, işlet, devret modelindeki haksız kazançların ve israfın önlenmesi lazım. Kaynak üretirken zamla ve vergi ile millete yük yükleyerek veya devletin milletin varlıklarını yok ederek değil. Milli kaynak paketleriyle kaynak üretilmesi lazım. Devletin görevi sadaka dağıtmak değildir. Kömür, gıda yardımı, erzak paketi dağıtmak değildir. Devletin görevi muhtaç haldeki insanları o muhtaç durumdan kurtaracak adımları atmaktır” diye konuştu.

 

 

Yayın Tarihi: 22 Haziran 2023 | Yayın Saati: 18:30:23