BEN ‘FAİZ LOBİSİ’NİN YERİNDE OLSAM BU İKTİDARIN GİTMEMESİ İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM

BEN ‘FAİZ LOBİSİ’NİN YERİNDE OLSAM BU İKTİDARIN GİTMEMESİ İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dan iktidara sert ‘faiz’ eleştirisi: “Bugüne kadar ‘Nas’ var dediler, faiz lobisi bize operasyon çekiyor’ dediler. Sadece geçen ay Hazine  5 yıl vadeli yüzde 8,62 faiz oranı ile 2 milyar dolar borç aldı. 1 milyar dolara yakın borç faizi ödemesi demek bu. Ben Faiz lobisi olsam Türkiye’de, AK Parti iktidarının gitmemesi için elimden gelen her şeyi yaparım.”

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul İl Başkanlığımızın düzenlediği iftar programında İstanbullularla ile bir araya geldi. Geniş katılımın olduğu programa Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Doğan Aydal, Zafer Emanetoğlu, Erkan İlyas Helvacı, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, MKYK üyesi sanatçı Davut Güloğlu, MKYK üyesi Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

 

 

Dünya üzerinde bizim iktidar kadar faiz lobilerinin sevdiği başka bir iktidar olamaz

Genel Başkanımız Erbakan programda yaptığı konuşmada AK Parti iktidarının bugüne kadar 513 milyar dolar borç faizi ödediğini, önümüzdeki 3 senede iktidarda kalması halinde kendi açıkladıkları plana göre 852 milyar TL. daha borç faizi ödeyeceğini hatırlatarak şunları söyledi:

 

“Bugüne kadar iktidarı çok uyardık; kendinize çeki düzen verin, söylemleriniz Hazreti Ömer eylemleriniz Turist Ömer gibi olmasın diye… Bakıyorsunuz dünya üzerinde bizim iktidar kadar ‘faiz lobilerinin seveceği bir iktidar olamaz. 5 senede Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aldığı 2 milyar dolar borç için 1 milyar dolara yakın borç faizi ödeyeceğiz. Bütün ülkeler yüzde 1 ile 2 ile borçlanırken bu iktidar yüzde 8,62 oranı ile faiz alıyor. Ben faiz lobisi olsam Türkiye’de AK Parti iktidarının gitmemesi için elimden gelen her şeyi yaparım. Borç faiz zam ekonomisiyle hiçbir yere varılamayacağını, bunun çıkmaz sokak olduğunu defalarca söyledik. İktidar şu anda tam manasıyla çıkmaz sokakta patinaj yapıyor.”

 

 

310 bin maaş alan birine yoksulluğu nasıl anlatırsınız?

Ekonominin kötü olmasının en önemli sebeplerinden birinin israf olduğunu da belirten Genel Başkanımız, “Milyonluk makam odaları, 10 milyonluk zırhlı makam araçları, milyarlık makam uçakları, milyarlık protokol seyahatları ve 3 maaş, 5 maaş, 7 maaş alan bürokratlar, eski milletvekilleri var. Geçtiğimiz günlerde bir bakan yardımcısının 5 ayrı yerden 310 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı. Bu 75 asgari ücrete denk geliyor. Yani bir asgari ücretlinin 6,5 senede aldığı maaşı 1 ayda alıyor. Ondan sonra da ekonomik kriz, yoksulluk, açlık dediğimizde ‘abartıyorsunuz’ diyorlar. Ayda 310 bin lira alan birine salatalığın, domatesin pahalılığını anlatamazsınız!” diye konuştu.

 

 

Denk bütçe zorunluluğu getireceğiz

Yeniden Refah Partisi olarak ekonomik sorunların çözümünde atacağımız adımları anlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, iktidar geldiğimizde belediye, bakanlık, külliye ve bütün kamu kuruluşlarına denk bütçe yapma zorunluluğu getireceğimizi belirterek, “Hiç kimse bütçesinden daha fazla bir gider, harcama yapma imkanına sahip olmayacak. 'Kamu tek' hesabıyla, yani havuz sistemiyle ve tek bütçeyle faize giden milyarlarca dolar kurtarılmış olacak” açıklamasında bulundu.

 

 

‘Faiz giderlerini sıfırlayacağız’

Faiz giderlerini en alt seviyeye getirerek en kısa süre içinde sıfırlayacaklarını söyleyen Genel Başkanımız, “Ar-Ge Başkanlığımızın çok titiz çalışmalarla ortaya koymuş olduğu, 'Milli Kaynak Paketleri' proje kitabımızda yazan, 15 adımla bir senede borçsuz, vergisiz 150 milyar dolar kaynağı bulacağız ve bu aziz milleti kaynakla buluşturacağız” şeklinde konuştu.

 

 

İşçiye, memura, emekliye yüzde 100 maaş zammı sözünü tekrarladı

İktidara gelir gelmez işçiye, memura, emekliye yüzde yüz maaş zammı ile işbaşı yapacağımızı hatırlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Millî Görüş sözü veriyoruz. Erbakan Hocamızın ağır sanayi hamlesinden sonra en büyük topyekün üretim, istihdam, yüksek teknoloji hamlesini başlatacağız. Katma değerli üretim ve katma değerli ihracat hamlesi yapacağız. On milyon işsize, bir buçuk milyon üniversitedeki doğal işsizlere iş imkânı oluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Yayın Tarihi: 25 Nisan 2022 | Yayın Saati: 13:40:29