BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye ziyaret

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye ziyaret

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi makamında ziyaret etti.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Genel Sekreterimiz Suat Pamukçu, Genel Başkan Yardımcımız Av. Bayram Sakartepe, MKYK üyemiz Av. Abdülkadir Yılmaz ve Genel Başkan Danışmanımız M. Fatih Uğurlu'nun eşlik ettiği heyetle Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'ye gerçekleştirdikleri Büyük Kurultay dolayısı ile hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Destici: 'Yarım kalan hizmetleri tamamlamak bize nasip olur inşallah'

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmet ve şükranla yâd eden Destici, "Ruhları şâd olsun, mekânları cennet olsun. Her ikisi de vatan, millet, din, devlet aşkıyla ve sevdasıyla ülkemize ve milletimize büyük hizmetlerde bulundular. Rabbim inşallah onların yarım bıraktığı hizmetleri tamamlamayı da bizlere nasip eder diye ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Makam değil dava adamı olmak önemli

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ise; merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız'ın makam ve mevki  değil gerçek "dava adamı" olduklarını belirterek, "Davası ve idealleri uğrunda sizin de ifade ettiğiniz gibi ülkemiz, milletimiz, bütün Türk dünyası ve İslam alemi için mücadeleyi ve bu yolda da fedakarlığı ve bedel ödemeyi seçen iki insan gerçekten bu son derece önemli ve değerli. O sebeple belki Erbakan Hocamız tek başına iktidar olamadı, 10-15 sene Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yapamadı. Muhsin Bey de belki Başbakan olamadı ama; şu anda bütün toplum tarafından her ikisi de nasıl anılıyor buna şahit oluyoruz. Dolayısıyla bu manevi miras, ödedikleri bedeller ve fedakârlıklar davası için, milleti için, bütün insanlık için bu çileye katlanmaları onları şerefli kılıyor."

Bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Destici'ye teşekkür eden Genel Başkanımız bundan sonraki süreçte de münasebetlerimizin süreceğini söyledi.

Yayın Tarihi: 17 Aralık 2020 | Yayın Saati: 18:25:28