ASKERİMİZİN NATO’NUN YANINDA SAVAŞA GİRMESİNİ İSTEMİYORUZ

ASKERİMİZİN NATO’NUN YANINDA SAVAŞA GİRMESİNİ İSTEMİYORUZ

 

Son günlerde Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginlik arttı. ABD Başkanı ve Dışişleri Bakanı Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasını adeta teşvik ve tahrik ediyorlar. Amerika, savaşın çıkmasını kendi çıkarlarına uygun görüyor.

 

ABD yetkilileri, Avrupa’daki NATO ülkeleri ile sürekli görüş alışverişinde bulunurken, ülkemiz yetkililerine bilgi vermeye tenezzül etmiyorlar. NATO genel sekreteri vasıtasıyla Türkiye bilgilendiriliyor.

 

ABD’nin ülkemizi çıkabilecek bir savaşın içine çekmeye çalışacağından, askerimizin cepheye sürülebileceğinden, savaş gemilerinin Karadeniz’e geçebilmesi için baskı yapacaklarından endişe duyuyoruz.

 

Bunlar olmaz diyemiyoruz.

 

Askerimiz Kore’de ABD’nin çıkarları için savaştı, yüzlerce gencimiz şehit oldu. Irak’ta kimyasal silah bulunmamasına rağmen, yalan haberle dünya kamuoyu aldatıldı. Maalesef Türkiye’nin desteği ile Irak işgal edildi, milyonlarca insan vahşice katledildi. Afganistan ABD tarafından işgal edilirken, yine askerimiz işgalci ABD’ye destek için maalesef Afganistan ‘a gitti, orada da yüzbinlerle Müslüman katledildi.

 

Libya işgal edilirken, İzmir NATO’nun müdahale üssü oldu, uçaklarımız ve gemilerimiz NATO’ya destek oldu. Türkiye’de yapılan askeri darbelerin, faili meçhul cinayetlerin arkasında ABD ve NATO vardı. Bugün Türkiye’yi bölüp, parçalamaya çalışan terör örgütlerinin arkasında yine ABD ve NATO var. Şu anda saldırıya uğrayan hiçbir NATO ülkesi yokken, Türkiye’nin yardıma gitme zorunluluğu da yoktur. Bu savaşa girmenin ülkemize korkunç zararlar vereceği kesindir. Bizi savaşa sokup kendileri Türkiye’yi yalnız bırakabilirler. Türkiye kesinlikle asker vermemeli, boğazları da açmamalıdır. Yetkilileri uyarıp, kamuoyunu bilgilendirmek istedik.

 

 

Prof. Dr. Sacit Günbey

Genel Başkan Yardımcısı | Sosyal İşler Başkanı

54. Hükûmet Devlet Bakanı

Yayın Tarihi: 19 Şubat 2022 | Yayın Saati: 11:41:33