ASIL BÜYÜK SÜRPRİZİ HAZİRAN 2023 SEÇİMLERİNDE YAPACAĞIZ

ASIL BÜYÜK SÜRPRİZİ HAZİRAN 2023 SEÇİMLERİNDE YAPACAĞIZ

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, MKYK üyesi Mehmet Aşıla’nın oğlu Fatih Aşıla’nın düğününe katılmak için geldiği Çorum'da düğün merasimi öncesi partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

 

İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız, 6 Kasım'da Ankara'da gerçekleştirdiğimiz kongreye 65 bin kişinin katıldığını, bu yönüyle kongremizin Türk siyasi tarihine geçtiğini söyledi.

 

 

Asıl büyük sürprizi Haziran 2023 seçimlerinde yapacağız

2. Olağan Büyük Kongremizde kırılan katılım rekoru, Yeniden Refah Partimizin hiçbir şekilde baraj problemi olmadığını açık bir şekilde gösterdiğini ve asıl büyük sürprizi 2023 yılında yapılacak seçimlerde göstereceğimizi belirten Genel Başkanımız Erbakan, "Kongremiz bunun açık ispatıdır. Birinci şahlanışını 17 Kasım 2019'da Ankara Arena'da yapan partimiz, ikinci şahlanışını 6 Kasım'da yine aynı salonda yaptı. Bu şahlanışlar, asıl büyük şahlanışın Haziran 2023 seçimlerinde yapılacağının açık bir göstergesidir." dedi.

 

 

Oy oranımız yüzde 9-10 seviyesinde

Konuşmasında Türkiye genelindeki oy oranlarını da açıklayan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan: “En son Nisan ayında parti olarak bir anket yaptırdık. Bu anket İstanbul üzerinden bir anket. Doğu ve Güneydoğu’daki 15 ili kapsayan bir anket, bir de Türkiye genelinde bir anket yaptırdık. Nisan ayında aldığımız sonuçlar yüzde 9 ile 10 arasında çıkıyor. Bunun geçen zaman içerisinde daha da yükseldiğine eminiz. Şimdi yeni bir anket daha yaptıracağız. Çünkü ekonomik kriz artıyor, AK Parti’nin oyları eriyor ve büyük ölçüde de AK Parti’den ayrılan seçmen eski Refah, Milli Görüş seçmeni olduğu için partimize geliyor. Yeni yaptıracağımız ankette yüzde 9-10’un üzerine çıkacağımıza inanıyoruz. Büyük kongremiz en güzel anket olarak önümüzdedir. İktidar partisinin dahi yapamayacağı düzeyde coşku, katılım bakımından bir kongre gerçekleştirdik. Hazine yardımı almadan, mecliste grubumuz olmadan, medya gücü olmadan bu kongreyi gerçekleştiren bir teşkilatın baraj problemi olması mümkün değildir. Yapılan anketler maalesef manipülatiftir. Cumhur İttifakı’na yakın anketlerde Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’na yakın anketlerde Millet İttifakı öne çıkarılmaktadır. Bilimsel olmaktan çok spekülatif olduklarını düşünüyorum. Bizim kendi anketimizde de durum ortada.” diye konuştu.

 

 

Seçime tek başımıza gireceğiz

Hangi ittifakta yer alacaksınız sorusuna cevap veren Genel Başkanımız; “Herhangi bir ittifakta yer almayacağız. Teşkilatlarımız, bize oy vereceğini ifade eden vatandaşlarımız kendi başımıza seçime girmemiz gerektiğini söylüyor. Dolayısıyla Milletimiz bizi hiçbir ittifaka yakıştırmıyor. Seçime parti olarak tek başımıza gireceğiz, hiçbir ittifakta yer almayacağız.” dedi.

 

 

AK Parti’nin HDP ile başörtüsü için görüşmesi normal karşılıyoruz

AK Parti’nin HDP ile görüşmesini normal karşıladığını belirten Genel Başkanımız Erbakan; “Ziyaretin başörtüsünün Anayasa’da teminat altına alınması için yapılmış olan bir görüşme olduğu ifade ediliyor. Bu çerçevede olduysa tabi doğal bir görüşme. Çünkü milletin kanayan bir yarası. Teminatın sağlanması lazım. Bunun için de mecliste grubu olan partilerin desteği ve oyu lazım. Bunlarla görüşmelerini normal karşılıyoruz. Tabi ki söyledikleri gibi bu çerçevede bir görüşme olduysa bunda bir problem görmüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Mevcut iktidarın emeklilik zamanı geldi

Konuşmasında iktidarı ekonomi üzerinden eleştiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, AK Parti’nin emeklilik zamanı geldiğini ifade ederek, şunları söyledi: “İktidarın emeklilik zamanı geldiğini göstergesi bizzat kendilerinin de ifade ettiği metal yorgunluğudur. AK Parti seçmeni, Refah Partisi seçmeni aslında. Onlardan çok yoğun bir dönüş olduğunu görüyoruz. İktidar gücü olmayan bir partinin böyle büyük bir kongre yapması çok önemli bir olay. Metal yorgunluk da aşıldı, metalin paslanmasına geldi. Özellikle ekonomi alanında gelinen nokta, adam kayırma, yolsuzluk iddiaları gibi konularda görünen manzara artık metal yorgunluğundan metalin paslanmaya geçtiğini göstermektedir.  Türkiye Yüzyılı vizyon programı tamamen edebiyat tamamen soyut bir vizyon. Millete verecekleri hiçbir şey kalmamış. 94 ruhuna duyulan özlemden bahsediyorlar. Asıl milli görüş ruhuna özlem duyuyorsanız bu ruh sizde yok demektir. Hz. Ömer demek millet demektir, demek ki sizin Ömerleriniz yok. En çok sahada olan siyasi partiyiz. Halkın gösterdiği tepkiler, bu iktidarın emeklilik zamanının geldiğini ortaya koyuyor.”

 

 

İktidarı emekli ederken 6’lı masayı getirmek bir başka felaket olur

“İktidar emekli olacak da yerine ne gelecek. 6’lı masa mı gelecek? Elbette hayır. 6’lı masa bugün ‘gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğim’ diyor. ‘LGBT’lilere haklarını geri vereceğiz’ diyorlar. 6’lı masanın en önemli aktörü CHP, din dersini zorunlu ders olmaktan çıkarmamız lazım diyor. Bu, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak manası taşımaktadır. Biz mecvut iktidarı emekli ederken, 6’lı masayı getirecek olursak, bir başka felakete gitmiş oluruz. Seçim arifesinde muhalefetin Amerika ve İngiltere ziyaretlerinin kendilerini endişeye sevk ettiğinin altını çizen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Diğer bizleri kuşkulandıran, endişeye sevk eden hususta tam seçim arifesinde koşa koşa Amerika ve İngiltere’ye gitmeleri. Bakın Sayın Kılıçdaroğlu, Amerika’ya gitti. 8 saat ortadan kayboldu. Basından gizli görüşmeler yaptı. Arkasından İngiltere’ye gitti. İyi Parti heyeti, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüşme yaptı. Dünya Siyonizm'inin en önde gelen kuruluşlarından gelen CFR’nin uzmanı yetkilisi Steven Coac bizimle görüşmek için İyi Parti heyeti bizden randevu talep etti, dedi. Yeniden Refah Partisi dışındaki bu 6’lı masadakiler de soluğu Amerika’da alıyor. Amerika’nın yolunu tutuyor. AK Parti de bunu yaptı. ABD tarihinde ilk kez bir parti başkanı başkanla görüşme yapabildi. Biz milli görüş olarak yolu Amerika’dan geçmeden iktidar olan bir hareketiz. Biz milli görüş olarak Anadolu'dan iktidara istiyoruz 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti hükümetlerinin borç, faiz, zam, vergi, israf ve beton, çimento ekonomisi oluşturmanın ötesine geçememiştir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi iktidarın ekonomi modelinde 3 temel gider kalemi, 3 temel gelir kalemi bulunmaktadır. Giderler; faiz, imtiyazlı holdinglere kaynak aktarımı, israf. Gelirler; borçlanma, kamu mallarını satıp yok etme, zam, vergi ile milletin suyunu çıkarma. İşte bu model yüzünden faiz lobisi kar rekorları kırmaya, enflasyon ve fakirlik sürekli artmaya, Türk Lirası her geçen gün erimeye, aziz milletimizin borçları ve feryadı gün geçtikçe daha da artmaya devam ediyor"

 

Yayın Tarihi: 13 Kasım 2022 | Yayın Saati: 13:06:06