ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU ÇALIŞMALARI

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU ÇALIŞMALARI

 

Bu aralar bazı sayın bakanların ‘Çalışanları enflasyona ezdirmeyecek asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gereklidir’ mealindeki açıklamaları karşısında şu soruyu sormak gerek; “Çalışanlarımızı hangi enflasyona ezdirmeyeceğiz ?”

 

“Özel sipariş TÜİK enflasyonu” mu? Yoksa artık çocukların dahi hissettiği yüzde 50 seviyesine dayanmış gerçek enflasyona mı ezdirmeyeceğiz?

 

Üniversite sınavında baraj puanlarını aşağı çekip, barajı aşan öğrenci sayısını artırdıkları gibi, burada da özel enflasyon oranı sipariş edip, sonra da bu sahte enflasyon üzerinden verilecek maaş artışıyla, “bak gördünüz mü, enflasyonun üstünde artış verdik” demenin hesapları yapılıyor.

 

Bunlar gibi basit hesaplar yapmanın artık iktidara bir faydası yok, çünkü dar gelirli milyonlar açısından bıçak kemiğe gerçekten dayanmış durumda. Mutfaktaki yangın her geçen gün daha da dayanılmaz hale geliyor. Bu gerçeği aslında iktidar temsilcileri de çok iyi biliyorlar.

 

Kabine toplantısında ‘3600 Ek Gösterge’ konusu da müzakere ediliyor ancak biz bu konuda Hükümet’in yıllardır neyi müzakere ettiğini anlamakta zorlanıyoruz. İmtiyazlılara vermeye gelince son derece süratli ve bonkör olanlar, vatandaşa birşey verileceği zaman kılı kırk yarıyor, toplantı üstüne toplantı yapıyor, hatta verdiklerini de sonradan yaptıkları zamlar ve vergi artırımlarıyla fazlasıyla geri alıyorlar.

 

Milletimiz’in “Önce Millet” anlayışına sahip, “Paylaşımda Adalet”i tesis edecek, “Yaşanabilir Türkiye”yi hayata geçirecek Yeniden Refah iktidarına bir an evvel kavuşması hayati öneme sahiptir.

 

 

Dr. Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Yayın Tarihi: 8 Kasım 2021 | Yayın Saati: 15:21:35