Asgari ücret işvereni de gözetecek şekilde en az 15 bin lira olmalı!

Asgari ücret işvereni de gözetecek şekilde en az 15 bin lira olmalı!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, ara zam görüşmeleri başlayan asgari ücrete ilişkin yaptığı açıklamada, işverene de destek verilerek asgari ücretin en az 15 bin liraya yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

 

Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan, İstanbul’da teşekkür ziyaretleri kapsamında Sultangazi İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltılı programda yerel basın ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 

 

Meclis’te "Önce Ahlak ve Maneviyat" anlayışının temsilcisi olacağız

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın, "Manevi kalkınma olmadan tek başına maddi kalkınma bir işe yaramaz" sözlerine atıfta bulunan Genel Başkanımız Erbakan, Meclis'te Yeniden Refah Partisi olarak "Önce Ahlak ve Maneviyat" anlayışının temsilcisi olacağımızı kaydederek, başta oy veren bütün vatandaşlara ve özverili çalışmaları için teşkilat mensuplarımıza teşekkür etti.

 

 

Milli Görüş’ün temeli adalettir!

Yine Gazi Meclis’te paylaşımda adalet, yönetimde adalet, yargıda adaletin tesis edilmesi için mücadele edeceğimizin altını çizen Genel Başkanımız, "Milli Görüş'ün temeli, kökeni adalete dayanır. Bizim inancımızın temeli adalete dayalı. Kamuda görevlendirmelerde, atamalarda akrabalık, yandaşlık, hemşerilik, torpil yerine ehliyet, liyakat ve adaletin hakim olması için mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

Yerel seçimler için şimdiden kolları sıvadık

2024 yılında yapılacak belediye seçimleri için şimdiden kolları sıvadığımızı belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, şeffaf belediyecilik anlayışını sağlayabilmek için parti olarak canla başla çalışacağımızı söyledi.

 

 

6’lı masadaki bazı partiler tabela partisi haline gelmiştir

Kahvaltı programı sonrası Sultangazi İlçe Teşkilatımızı ziyaret eden Genel Başkanımız burada yaptığı açıklamada 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendirdi.

 

‘Seçimin galibi Cumhur İttifakı ile birlikte açık ve net olarak Yeniden Refah Partisi olmuştur.’ diyen Genel Başkanımız Erbakan, “Bu sonuç teşkilatlarımızın gayreti, Erbakan Hocamızın yaptığı çalışmaların bereketi ve milletimizin kalbindeki yeri ile elde edilmiş bir sonuçtur. Hiçbir şekilde dış güçlerin, holding patronlarının desteği ile, medya gücüyle, hazine yardımıyla, iktidar yardımı ile alınan bir sonuç değildir. 5 milletvekilimiz de başka partilerin listesinden, oyuyla alınmış milletvekili değil ve bu nedenle de Yeniden Refah Partimiz büyük bir başarı göstermiştir. Kendi seçmenimiz, kendi alın terimiz, kendi alın terimiz ile girdiğimiz bir seçimde bu milletvekillerini çıkarmaya hak kazandık.  Havası ve parası bol olan, balon gibi şişirilmiş bir takım partilerin bu seçimde almış oldukları sonuç, neredeyse sıfıra yakın oylarının olduğunun ortaya çıkması, bir tabela partisi haline gelmeleri son derece dikkat çekicidir.  Yeniden Refah Partisi’nin tüm imkansızlıklara rağmen aldığı sonuç da göz önünde bulundurulduğunda bu işlerin para işi değil gönül işi olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

 

Asgari ücret en az 15 bin lira olmalı

 Asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirlemek için başlayan görüşmelere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız, asgari ücretin işverene de destek verilecek şekilde 15 bin lira olması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

 

“54. Hükümet'te Erbakan Hocamızın vermiş olduğu maaş zamları hiçbir dönemde verilmemiştir. O dönemde dar gelirlinin yüzü güldü, refah seviyesi arttı. Cebine para giren milyonlarca insan çarşıya pazara koştu. Esnafın da yüzü güldü. Satışlar artınca üreticinin de işi arttı. Bütün bir ekonominin çarkları dönmeye başladı. Büyük bir bolluk ve bereket dönemi yaşandı. Dolayısıyla millete imkân verilirken bundan çekinilmemesi lazım. Açlık sınırının 10 bin liranın üzerinde, yoksulluk sınırının 30 bin lira seviyesinde olduğu bir ülkede asgari ücretin seçimlerden önce 14 bin 750 lira seviyesinde olması gerektiğini ifade etmiştik. Hem büyümeden asgari ücretliye pay verilmesi hem de enflasyona karşı asgari ücretlinin ezdirilmemesi, hem de Avrupa Birliği ülkelerindeki asgari ücretin artış trendine uygun bir zam verilmesi, bu 3 kriter göz önüne alındığında 15 bin lira civarında bir asgari ücret olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım. Vergilerle ilgili düzenlemeler yapılması, üretimde kullanılan enerjiden vergi almayarak, çeşitli teşviklerle, faizsiz uygun ödemeli kredilerle ve hatta geri ödemesiz hibelerle, işvereni de, sanayiciyi de, üreticiyi de devletin desteklemesi ama bir yandan da milyonlarca asgari ücretliyi; çoluğu ile çocuğu ile insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşaması için bu maaşın verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz de 8 milyona yakın asgari ücretlimiz adına memnun oluruz.”

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 13 Haziran 2023 | Yayın Saati: 16:57:35