ASGARİ ÜCRET: 'AÇ KALMAKTAN HALLİCE'

 

ASGARİ ÜCRET: 'AÇ KALMAKTAN HALLİCE'

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, yüzde 60’ı geçen yıllık gerçek enflasyon ve durdurulamayan hayat pahalılığının karşısında iktidarın öve öve bitiremediği yeni asgari ücretin, 2-3 ay içerisinde eriyeceğini ve yapılan zammın milyonlarca asgari ücretli ve aileleri için ‘aç kalmaktan hallice’ mesabesinde olduğunu belirtti.

 

Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa Sandık Başmüşahitleri Toplantımızda önemli açıklamalarda bulundu.

 

Osmanlı payitahtı Bursa’da gördükleri yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Genel Başkanımız, ikinci 40 yılda Yeniden Refah Partisi ile birlikte Millî Görüş’ün 5. şahlanışının yaşayacağını, ‘Yaşanabilir Türkiye’ ve ‘Yeniden Büyük Türkiye’ yolunda yapılacak ilk seçimde sandıktan zaferle çıkacağımızı söyledi.

 

Anket Firmaları İlk Seçimde Mahcup Olacaklar

Anket firmalarına seslenen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, tıpkı Millî Görüş’ün birinci 40 yılında yapılanlar gibi yine görmezden gelindiğini, bazı firmaların Yeniden Refah Partisi’ne seçeneklerde yer vermeyerek manipülasyon yaptıklarını belirterek bu firmaların yapılacak ilk seçimde büyük mahcubiyet yaşayacağına inandığını belirtti.

 

Yeni Asgari Ücret Zammı; ‘Aç Kalmaktan Hallice ‘

2022 yılında geçerli olacak asgari ücrete yapılan zammı değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, “Yeni yapılan zamla birlikte asgari ücret saat başı brüt 1 dolar 20 sente yükseldi. Bizi kıskanan Almanya’da, Fransa’da, İngiltere’de ortalama saat başı 12 dolar.  Yani o ülkelerdeki asgari ücretlinin 1 saat çalışarak alabileceği ürün için bizim asgari ücretlimiz köle gibi 10 saat çalışarak ancak alabilecek.   İktidarın öve öve bitiremediği, ‘büyük zam yaptık’ dediği yeni zamlanmış asgari ücretin durumu bu.  Yaptıkları bu zam da yüzde 60’ı geçen enflasyon karşısında 2-3 ayda eriyip gidecek maalesef. Ülkedeki açlık sınırının 4 bin lira seviyesinde olduğunu düşünürsek, 7 milyon insanı ve ailesi önümüzdeki birkaç ayda yeniden açlık sınırının altında kalmaya mahkûm etmiş olacaklar.” şeklinde konuştu.

 

Ekonomik Krizin Tek Müsebbibi İktidardır!

Ülkede yaşanan ekonomik krize ve dövizin astronomik yükselişine de değinen Genel Başkanımız, “İktidar ha bire düşmanlar uydurup sorumluluğu başkasının üzerine atma derdinde. Halbuki bütün bu durumun sorumlusu 19 yıldır borç–faiz- zam-vergisi ekonomisini uygulayan iktidarın ta kendisidir. İktidar ekonomik krizin suçunu bugüne kadar dış güçlere, zincir marketlere, patatesçilere, soğancılara pandemiye bağlıyordu. Şimdi yeni suçlu stokçular oldu.  Stokçuluk; enflasyonun sebebi değil sonucudur. Stokçuluk, sizin 19 senedir uyguladığınız beton ve çimento ekonomisinin sonucudur. Borç/faiz ekonomisi yüzünden kaynak ihtiyacını dış borçla karşıladığınız için dövize olan talep dövizi fırlatıyor. Dövize olan talep de dışa bağımlı bir ekonomide enflasyonu, fiyatları patlatıyor. Böyle olunca da ekonomik kriz ve hayat pahalılığı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bütün bu matematik ve ilmi gerçeklere rağmen çıkıyorlar, “Ah şu stokçular, ah şu dış güçler yok mu?” diyorlar. Fiyatların yükselmesinde, dövizin, enflasyonun patlamasında; patatesçinin, marketçinin, stokçunun suçu yok. Bu tablonun tek müsebbibi iktidardır.” ifadelerini kullandı.

 

Millet Bir An Evvel Seçim Sandığını Görmek İstiyor

Bıçağın kemiğe dayandığını söyleyen Genel Başkanımız, milletin artık dayanacak gücünün kalmadığını, Çin modeline başka söylemlere karnının tok olduğunu ve milletin bir an önce seçim sandığını önünde görmek istediğini söyledi. Erbakan, ülkeyi karış karış gezdiklerini ülke insanının 54. Hükümet döneminde asgari ücretliye emekliye memura yüzde 100’ün üzerinde zam veren rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ve Millî Görüş iktidarına büyük özlem duyduğunu ve milletin Çin Modeli değil ‘Millî Görüş Modeli’ istediğini de belirtti.

 

İktidarımızda Borç ve Faizle Değil Alın Teri ile Kalkınma Dönemini Başlatacağız

İktidara geldiklerinde 150 milyar dolarlık kaynak paketlerinin hazır olduğunu ve borçla-faizle günü kurtarma değil alın teri ile kalkınma dönemini başlatacaklarını söyleyen Erbakan, “Üreterek, ihraç ederek hep birlikte zenginleşeceğiz. Tarım ve hayvancılıkta; sanayi ve teknolojide üreten ve ihraç eden Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Yeniden Refah iktidarında milletimizin çektiği maddi ve manevi sıkıntılar son bulacak, Yaşanabilir ve Yeniden Büyük Türkiye hedefine ulaşılacak.” vaadinde bulundu.

Yayın Tarihi: 19 Aralık 2021 | Yayın Saati: 20:49:09