ANADOLU BULUŞMALARI'NDA YENİ DURAK HATAY

Suriye'de akan kanın en acil şekilde durdurulması gerekiyor.

 

Şehrin girişinde konvoyla karşılanan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan 24 - 25 Ekim tarihleri boyunca bir dizi etkinliğe katıldı. Reyhanlı İlçe binasının açılışını da gerçekleştiren Genel Başkanımız Suriye'de yıllardır devam eden güç savaşlarının yanı başında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak çözüm yolunu da gösterdi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Suriye'de halen kadın ve çocuk kanının akmaya devam ettiğine vurgu yaparak, bu kanın akmasının en acil şekilde durdurulması gerektiğini söyledi.

“Anadolu Buluşmaları” kapsamında Hatay'a giden Genel Başkanımız, Yeniden Refah Partisi İl Teşkilatı ve milletimizle bir araya geldi.

Genel Başkanımız, milletimizle bir araya geldiğimizi belirterek ”Sadece seçim zamanında değil, geçim zamanında da halkımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Yeniden Refah iktidarında Türkiye, güçlünün haklı sayıldığı değil, haklının güçlü olduğu bir Türkiye olacak” dedi. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, bugün Suriye'de halen kadın ve çocuk kanının akmaya devam ettiğine vurgu yaparak, bu kanın akmasının en acil şekilde durdurulması gerektiğini söyledi.

Bu savaşın bir an önce durması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak büyük gayret gösterilmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız, “Suriye'deki muhalifler, iyi niyetli Suriye'nin bölünüp parçalanmasına karşı olan muhalifler ve aynı zamanda İran, Türkiye ve Suriye yönetimi, bir an evvel kadın ve çocuk kanının akmasını durdurmak için masaya oturmaları gerekiyor. Suriye'de üniter bir anayasa, Suriye'nin bölünüp parçalanmasına mani olacak bir anayasa ve mümkün olan en demokratik şekilde seçimlerin gerçekleştirilmesi, Suriye'nin yeniden barış ve huzur ortamına kavuşturulması son derece büyük önem arz ediyor” dedi.

 

Yayın Tarihi: 26 Ekim 2020 | Yayın Saati: 10:22:07