ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE BARTIIN'DAKİ GİBİ ACILARI YAŞATMASIN

ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE BARTIIN'DAKİ GİBİ ACILARI YAŞATMASIN

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Bartın’da maden kazasına ilişkin, “ Cenab-ı Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Gerekli tedbirleri zamanında almayı nasip etsin. Genel Başkan yardımcılarımızdan oluşan heyet bölgede gerekli incelemeleri yapacak ve vatandaşlarımızın acılarına ortak olacak. Allah, hayatını kaybeden madencilerimize bir kez daha gani gani rahmet etsin ve cennetinde buluştursun inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Malatya İl Başkanlığımızın 2. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Malatya’ya gitti.

 

Bir otelin konferans salonunda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkanımız Erbakan, sözlerine Bartın’ın Amasra ilçesinde gerçekleşen ve Türkiye’nin ciğerini yakan felaket ile ilgili hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara şifalar dileyerek başladı.  

 

 

Sormazlar mı bugüne kadar yolsuzluğu neden çözemediniz diye?

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde söylediği, “Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun Allah’ın izniyle olmayacağı bir Türkiye’yi biz hallederiz. Bunu biz yaparız. Şu an itibarıyla onun hazırlığı içindeyiz.” sözlerini eleştiren Genel Başkanımız, şöyle konuştu:  

 

Hayırlı olsun! 20 yıldır muhalefette olan AK Parti, 2023’te iktidara geldiğinde Yolsuzluğu ve rüşveti engelleyecekmiş!!? İnsana sormazlar mı, ’20 senedir iktidardasınız ve bugüne kadar yolsuzluğu ve yoksulluğu çözmek için ne yaptınız? Madem yapacaktınız bugüne kadar neden yapmadınız? Bugüne kadar yolsuzluğa karıştığı iddia edilen kaç kişiyi bünyenizden söküp attınız, kaç kişi için yargı yolunu açtınız? Hangi yolsuzluğu soruşturdunuz?’ Bakınız bu yılın başında Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından bir rapor yayınlandı. Bu rapora göre Türkiye, yolsuzlukla mücadelede son 10 yılda 180 ülke arasında 96. sıraya düştü. AK Parti’nin 20 yıllık iktidarında ihale yasası 192 kez değişmiş… Ne istiyorsunuz bu kanundan? Neyi kendi işinize uydurmak için bu değişiklikleri yapıyorsunuz? 100 milyon dolara yapılabilecek bir tüp geçidi 1,2 milyar dolara, 486 milyon liraya ihale edilen Artvin Yusufeli Barajı’nı 6,4 milyar liraya neden mal ediyorsun? Bunlar devletin kendi rakamları… Bizim imtiyazlı holdingler dediğimiz Türkiye'den 5 inşaat firması dünyada en fazla ihale alan ilk 10 firma arasında… Bu imtiyazlı holdinglere 128 kez vergi muafiyetini neden çıkarttınız?  Memleketin neresine gitsek, yolumuzu kesen vatandaş “yolsuzluklardan, talandan, çifte standarttan, işsizlikten yakınıyor. Biz Yeniden Refah iktidarında bütün kamu kurumlarına ‘Rüşvet Alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız inşallah”

 

 

‘Aya sert iniş yapacaktık öğrenciler memleketine gidemiyor’

Yoksulluğu çözeceğiz vaadinde de iktidarın sınıfta kaldığını kaydeden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Unuttuğunuz yoksullaştırdığınız Türkiye’yi size biz hatırlatalım: Yine bizzat Sayın Cumhurbaşkanı müjde diye açıkladı: ‘Başka kentlerde eğitim gören 150 bin öğrenciye ailelerinin yayına gitmeleri için yılda iki defa ulaşım desteği verileceklermiş.’ Yani iktidar öğrencilere otobüs bileti, tren bileti alacak… Yahu siz değil miydiniz gençlere dünyayı gezin görün farklı kültürler tanıyın diye tavsiyede bulunan? Hani 2023’te Aya sert iniş yapacaktık? Hani bütün dünya bizi kıskanıyordu? Üniversite öğrencileri okuduğu şehirden ailesini göremeye gidemiyor. 5,5 milyon vatandaş 2000 liranın altındaki borçlarını ödeyemez duruma gelmiş.  Ülkeyi düşürdükleri şu hale bakın. Yazık çok yazık!” diye konuştu.

 

Kongrede tek liste ile seçime giren mevcut il başkanı Bilal Yıldırım yeniden seçildi.

 

 

Yayın Tarihi: 17 Ekim 2022 | Yayın Saati: 21:43:45