Ailenin korunması bir beka meselesidir!

Ailenin korunması bir beka meselesidir!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Cumhur İttifakı’na katılırken imzalanan mutabakat metnine değinerek, “AK Parti’yle seçim döneminde imzaladığımız mutabakat metnindeki maddelerin takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul ve Kocaeli teşekkür ziyaretlerinin ardından Kütahya’ya da giderek vatandaşlarla buluştu.

 

 

Genel Başkanımız Erbakan Kütahya ziyaretine, Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin ve partililerle esnafları ziyaret ederek başladı.

 

 

 

‘Mutabakat metnindeki maddelerin uygulanmasının takipçisi olacağız’

14 Mayıs 2023 Milletvekilliği seçiminde partimize yüksek oranda oy veren Kütahyalılara teşekkür eden Genel Başkanımız, basın mensuplarına yaptığı açıklamada AK Parti ile imzalanan mutabakat metnine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

 

“Yeniden Refah Partisi olarak şu anda iki hedefimiz var. Bir tanesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 5 milletvekilimizle de olsa milletimizin derdine derman olabilmek. Milletimizin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtuluşuna vesile olmak. Bunun için AK Parti’yle seçim döneminde imzalamış olduğumuz mutabakat metnindeki maddelerin uygulanmasının takipçisi olacağız.”

 

 

‘Bunlar milletimizin faydasına olan adımlar’

“Ekonomi alanında, sosyal politikalar alanında, dış politika alanında bizim Yeniden Refah Partisi olarak kırmızı çizgilerimizi, prensiplerimizi ifade ettiğimiz bu protokole hükümetin, yeni kabinenin bağlı kalmasını ümit ediyoruz. Çünkü bunlar milletin faydasına, milletin hayrına olan adımlardır.” diyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Bunların uygulanmaması halinde de tabii ki yapıcı eleştirimizi, yapıcı muhalefetimizi, uyarılarımızı açık bir şekilde ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Ailenin korunması bir beka meselesidir

Aile yapısının korunmasının önemini vurgulayan Genel Başkanımız, “Ailenin korunması bir beka meselesidir” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Bir ülkenin asıl gücü imanlı evlatlarıdır

Ahlak ve maneviyat ağırlıklı hedeflerimize de değinen Genel Başkanımız Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

 

“Bir ülkenin asıl gücü imanlı, inançlı evlatlarıdır. Eğitim müfredatının ahlaki kalitesi yüksek nesiller yetiştirecek hale getirilmesi medyada ahlakı bozan yayınların düzenlenmesi ailenin korunması bir beka meselesidir. Batı’dan ithal yuva yıkan aile sosyal politikalar ıslah edilmeli. İHA’ların, SİHA’ların, hızlı trenin, savaş gemilerinin yerlisini yapıyoruz. Niye beka meselemiz olan aile yasalarını da yerli ve milli yapmıyoruz? Yeniden Refah Partisi bunun için mücadele edecek.”

 

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesini de ziyaret eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, esnaf ve vatandaşlara seçimlerde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 22 Haziran 2023 | Yayın Saati: 18:05:51