AFGANİSTAN’DAN DÖNEN ASKERLERİMİZE HOŞ GELDİNİZ DİYORUZ

AFGANİSTAN’DAN DÖNEN ASKERLERİMİZE HOŞ GELDİNİZ DİYORUZ

 

20 yıldan beri Afganistan’ı işgal eden NATO güçleri, Afganistan’da insanlık dışı muameleler, zulüm yaptıktan, burayı dünya uyuşturucu ticaretinin merkezi haline getirdikten, çok sayıda sivil halkın katliamını gerçekleştirdikten sonra, yenilerek Afganistan’dan ayrılmak zorunda kaldılar.

 

Elbette birgün bu yaptıklarının hesabını verecekler, sorumlular hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır.

 

Biz, Millî Görüşçüler daha 2001 yılında Ecevit hükümeti tarafından, TBMM’den Afganistan’a NATO şemsiyesi altında asker gönderilmesi kararı almasının yanlış olduğunu, Haçlıların orada müslümanlara yapacakları zulümlere ortak olmamamız gerektiğini söyleye geldik. Ve her sürenin uzatılma kararında, uzatmanın yapılmamasını, askerimizin geri çekilmesini, işgalcilerin yalnız bırakılmasını ifade ettik. Malesef her yıl uzatma kararı alındı.

 

Son olarak ABD çekilse bile, biz Kâbil havaalanının korunmasını üsteniriz kararına da karşı çıktık.

 

Taliban’ın Türkiye dahil tüm NATO güçlerini istemediğini ısrarla belirtmesi neticesinde, Elhamdülillah bizim askerlerimiz ve güvenlik görevlilerimiz, herhangi bir can kayıbına maruz kalmadan dönüyorlar.

 

Bu kararı memnuniyetle karşılıyoruz. Askerlerimize hoş geldiniz, Allah sizden razı olsun diyoruz. Asker ailelerine de göz aydınlığı dileklerimizi sunuyoruz.

 

Prof. Dr. Sacit Günbey

Genel Başkan Yardımcısı | 54. Hükumet Devlet Bakanı

 

 

 

Yayın Tarihi: 26 Ağustos 2021 | Yayın Saati: 16:08:02