AFGANİSTAN'DA KALICI BARIŞ İÇİN İSTANBUL'DA BARIŞ ZİRVESİ YAPALIM

AFGANİSTAN'DA KALICI BARIŞ İÇİN İSTANBUL'DA BARIŞ ZİRVESİ YAPALIM

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Şırnak 1. Olağan İl Kongremiz’de yaptığı konuşmada, "Birkaç milyar dolar kredi bulacağız diye, Afganistan'da Mehmetçiğimizi ateş altında bırakıp Taliban'la karşı karşıya getirmek akıl ve mantıkla bağdaşmıyor. Türkiye'ye düşen ağabeylik vazifesini yapıp İstanbul’da Afganistan’daki tüm tarafların olacağı bir barış zirvesi toplamaktır." dedi.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Şırnak 1. Olağan İl Kongremiz’e katıldı. Bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen kongremize, Genel Başkan Yardımcımız Zafer Emanetoğlu, MKYK üyelerimiz ve il temsilcilerimiz ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bölge insanı Emperyalizmin oyununu bozdu

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan yaptığı konuşmada, bölge insanının dik duruşuyla Emperyalizmin 'Büyük İsrail Projesi'ni bozduğunu ve önümüzdeki dönemde de bölgede barış ve kardeşliğin hüküm süreceğine inandığını söyledi.

Genel Başkanımız, "7 milyar insanın barışı ve huzurunu isteyen ve bunun için gece gündüz demeden çalışan Millî Görüş'ün temsilcileri olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan Kürt, Zaza, Sünnî, Alevî tüm kardeşlerimizi kucaklıyorum. Biz Yeniden Refah Partisi olarak onları maddî ve manevî sıkıntılarından kurtarmak için yola çıktık." dedi.

 

Türkiye'de genç işsiz sayısı 1 buçuk milyonu aştı

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin genç işsizler olduğunu ve ülkemizde üniversite mezunu genç işsiz sayısının 1,5 milyonu aştığını vurgulayan Genel Başkanımız şöyle konuştu:

"Türkiye'deki toplam işsizlerin sayısı ise 10 milyonu aştı. Avrupa'da birçok ülkenin nüfusundan fazla işsizimiz var. Sadece 2020 yılında 40 bin 700 şirket kapandı. Bu, nereden baksanız 1 milyon insanın işsiz, aşsız ve ekmeksiz kalması demek. İşsizliğin hangi noktaya geldiğinin bir ispatı da bu. Boşta gezen gençlerin oranı %29. Yine bakıyorsunuz, vatandaşların bankalara olan borçları 2002 yılından bugüne 150 misli artış göstermiş. Biz burada siyaset değil, matematik yapıyoruz."

 

Afganistan'da Mehmetçik ateş hattında kalabilir

Taliban'ın 'Amerikan askerleri çekildikten sonra Türk askerleri Afganistan’da kalırsa saldırı da bulunuruz' şeklindeki tehdidini hatırlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Amerika’nın vereceği lojistik, malî ve siyasi destek sözleri bizlere George Soros'un sözünü hatırlatıyor. Ne demişti dünya Siyonizmin önde gelen spekülatörü? - 'Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü askeridir' demişti. Buna rağmen Millî Savunma Bakanımız ve sayın Cumhurbaşkanımız diyorlar ki, 'bu teklif karşılığında Amerika siyasi, mali ve lojistik destek sağlayacak, bu nedenle biz Mehmetçiğin orada görev yapmasını istiyoruz' diyorlar. Bugün de Amerika'dan gelen teknik heyetle Ankara'da pazarlıkları yürütüyorlar."

 

Afganistan'da kalıcı barış için İstanbul'da Barış zirvesi çağrısı

Bir damla Mehmetçik kanını bütün Amerikan bütçesine değişmeyeceğimizi söyleyen Genel Başkanımız, "3 kuruş, birkaç milyar dolar kredi bulacağız diye, borcu borçla çevirip bu ayı da kurtaracağız diye, Amerikan askerleri oradan çıkıp kendini kurtardıktan sonra Mehmetçiğimizi ateş altında bırakıp orada Taliban'la karşı karşıya getirmek, hangi akıl ve mantıkla bağdaşabilir. Burada Türkiye'ye düşen tarihten gelen misyonuyla ve Afgan halkının gönlündeki yeri dolayısıyla İstanbul'da bir barış zirvesi, barış konferansı düzenlemek, Afganistan'daki bütün tarafları orada toplamak, diplomatik yolla oradaki kalıcı barışı tesis etmek için adım atmaktır. Ağabeylik görevini yapmaktır. Mehmetçiğimizin ateş hattında bırakılmasına kesin olarak karşıyız." diye konuştu.

Tek listeyle gidilen kongrede ise mevcut İl Başkanı Sabri Tatar, tekrar il başkanlığına seçildi.

Yayın Tarihi: 25 Haziran 2021 | Yayın Saati: 10:09:50