Verilen oylar boşa gitmeyecek! Milletimiz Milli Görüş’ü Meclis’e güçlü bir şekilde taşıyacaktır!

Verilen oylar boşa gitmeyecek! Milletimiz Milli Görüş’ü Meclis’e güçlü bir şekilde taşıyacaktır!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Genel Başkanımız Erbakan seçim bölgesi İstanbul 2. bölgede bulunduğu Cuma günü, İsmail Ağa Camii'nde kıldığı cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

 

Milletimiz kazanımlarının kaybedilmesine müsaade etmeyecektir

Genel Başkanımız, HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı'nın 14 Mayıs'taki cumhurbaşkanı seçiminde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasına şu ifadelerle tepki gösterdi:

 

"Bu karşı blokta daha önce söylediğimiz gibi sosyalist, komünist, ateist, sol ne kadar fraksiyon, grup varsa hepsi bir araya gelmiş durumdalar. Maalesef söylemleri, hedefleri, açıklamaları milletimizin menfaatine bir konu içermiyor ve milletimiz inşallah bunu en güzel şekilde değerlendiriyor. Özellikle inançlı insanlar, Anadolu insanı, kazanımlarının kaybedilmesine, inanç özgürlüğü alanındaki kazanımların kaybedilmesine bu seçimlerde müsaade etmeyecektir diye düşünüyoruz. Bu doğrultuda Cumhur İttifakı olarak milletimizle omuz omuza, kol kola çalışmalarımızı devam ettiriyoruz."

 

 

Karagümrük Seçim İrtibat Bürosu açılışı yaptı

Genel Başkanımız Erbakan, İsmailağa’da daha sonra milletvekili adaylarımız ve teşkilatlarımızla "Sevgi Yürüyüşü" gerçekleştirdi. Esnafı ve halkı selamlayan Genel Başkanımız, ardından Karagümrük Seçim İrtibat Büromuz'un açılışına katıldı.

 

Milli Görüş olarak büyük hayırlara vesile olmak için yola çıktığımızı belirten Genel Başkanımız Erbakan, "Cumhur İttifakı'nda yer alıp, yedili masanın iktidar olmasına vesile olmamak adına son derece stratejik bir karar aldık. Türkiye'nin, milletimizin, devletimizin yedili masaya teslim edilmemesi için bu mücadelemizi yapıyoruz. Cumhur İttifakı'na ve Sayın Cumhurbaşkanı'mıza karşı çıkan ve yedili masaya destek olan kesimler kimler, bunlara baktığımız zaman PKK'nın yöneticileri, FETÖ'nün yöneticileri aynı zamanda LGBT lobileri ve destekçileri. Bunların karşı çıktığı yapıya destek olmamız lazım. Bunların destek olduğu yapıya da karşı durmamız lazım. İnşallah yedili masaya hak ettiği cevabı 14 Mayıs'ta verecek, Cumhur İttifakı'nı da zaferle çıkartacağız." İfadelerini kullandı.

 

 

Barajları aştık geliyoruz

Beyoğlu Kulaksız'daki Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışına da katılan Genel Başkanımız Dr. FatihErbakan, ittifak içerisinde yer aldıkları için herhangi bir ülke barajının söz konusu olmadığını vurgulayarak, "Verilen hiçbir oy boşa gitmeyecek. İnşallah 21 yıl aradan sonra milletimizin teveccühü, desteği ve bu ittifak vesilesiyle Yeniden Refah Partimizi, Milli Görüş'ü Meclis'e güçlü bir şekilde taşıyacağız." diye konuştu.

Yayın Tarihi: 29 Nisan 2023 | Yayın Saati: 22:53:56