“Uluslararası Adalet Divanı’nın İhtiyati Tedbir Kararı Siyonist Netanyahu’nun Gazze’deki Soykırımının Tescilidir.”

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Uluslararası Adalet Divanı’ndan İsrail’e karşı ihtiyati tedbir kararının verilmesi hususunda yaptığı başvuru üzerine mahkemenin almış olduğu ihtiyati tedbir kararı Siyonist Netanyahu’nun   Gazze Şeridi’nde masum Filistinlilere karşı uygulamakta olduğu soykırımın tescili bakımından son derece büyük önem taşıdığını ifade etmek isteriz. 

 

Siyonist Apartheid Netanyahu’nun, George Orwell tarafından hayali kurulan Büyük Birader (Big Brother) distopyasıyla özdeşleşen yaklaşım tarzıyla Gazze’de uygulamakta olduğu sistematik katliam ve soykırım karşısında dünya toplumu sessiz kalırken, dünya çapında Filistinlilere destek amaçlı ortaya çıkan güçlü ve bütünlüklü toplumsal gösteriler ister istemez bu kararın alınmasında etkin rol oynamıştır.

 

Gazze’de masum Filistinlilere karşı şiddet ve orantısız güç kullanımında sınır tanımayan Netanyahu’nun Filistinlilerin direncini kırıp zayıflatabilmek adına alternatif yollara başvurması ve dikkatleri farklı noktalara çekmeye çalışmasının artık hiçbir sonuç vermeyeceğini özellikle belirtmek isteriz.

 

Şöyle ki, Netanyahu,  Gazze’de yardım faaliyetlerinde bulunan Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı bünyesinde çalışan bazı Filistinli görevlilerin 7 Ekim 2023  olaylarına karıştıkları iddiasıyla Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) sağladıkları fonların askıya alınması çağrısı  üzerine özellikle Gazze konusunda kendisiyle birlikte hareket etmekte olan ABD, Almanya, İngiltere, İtalya, Avustralya, İsviçre, Fransa ve Estonya’nın  Gazze’ye yönelik insani yardım faaliyetlerini durdurmalarının hiçbir izah tarzı bulunmamaktadır.

 

Keza, Filistin otoritesinin Gazze yönetiminden muaf tutulmasını planlayan Netenyahu’nun ortaya koymaya çalıştığı bu stratejisi ile ileriye yönelik farklı bir yönetimsel anlayışla Gazze planını devreye sokmaya çalışacağının ipuçlarını ortaya koymaya çalışmaktadır. Netanyahu’nun bu mantık dışı açıklamasından sonra Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby’nin “Sahibinin Sesi” edasıyla Siyonist Netanyahu’nun tutarsız demeci doğrultusunda hareketle Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonrasında mevcut Filistin Yönetimi’nin Gazze’yi yönetecek güvenirliğe sahip olmadığını savunması ABD’nin Siyonist İsrail’in güdümünde hareket etmekte olduğunun en tabii göstergesi niteliğindedir.

 

Bundan böyle Gazze’yi kimin yöneteceği hususunda Siyonist Netanyahu veya ABD yönetimi karar verme pozisyonunda değildir. Gazze’yi kimin yöneteceği konusunda hiç şüphesiz salt Filistinlilerin söz sahibi olduğunu özellikle vurgulamakta fayda vardır.

 

Gazze soykırımında en az Siyonist Netanyahu kadar suç unsuru taşıyan ABD Başkanı Joe Biden’ın da Uluslararası Adalet Divanı tarafından yargılanması gerekmektedir.

 

Yayın Tarihi: 29 Ocak 2024 | Yayın Saati: 17:25:15