'Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimizdir.'

'Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimizdir.'

Bir ülkenin en büyük gücü parası, topu, tankı, tüfeği değil inançlı ve eğitimli gençleridir.
Geleceğimizin teminatı olacak bir gençliği yetiştirmek gibi ulvî bir sorurumluluğu üstlenen öğretmenlerimizin üzerinde gerçekten ağır bir görev vardır.
Böylesi ağır bir görevi yerine getirebilmek için elbette tüm öğretmenlerimiz vefâkârca, cefâkârca, canla başla çalışmaktalar. Bu büyük gayret elbette her türlü takdirin üzerindedir.
Fakat; aslolan öğretmenlerimizin bu ağır sorumluluklarını yerine getirirken devlet ve millet olarak yanında olmaktır.
Ahlâkî ve manevî bozulmanın ulaştığı seviye, insan ilişkilerinde yaşanan bozulma hep birlikte daha kalıcı çözümler üretmemizi zorunlu kılıyor. Öğretmenlerimizin bu çok önemli vazifelerini yaparken ihtiyaç duydukları maddî ve teknik imkânların yanısıra 'Önce ahlâk ve maneviyat' anlayışını önceleyerek eğitim sistemimiz yeniden dizayn edilmeli.
Yapılan araştırmalar öğretmenlerimizin maddî ve manevî bir çok zorlukla baş etmek zorunda olduklarını gösteriyor.

Biz Yeniden Refah Partisi olarak öğretmenlerimizin maaşlarını milletvekili maaşları seviyesine getireceğiz. Öğretmenlerimiz doktora seviyesinde bir eğitimin ardından göreve başlayacak.

Çünkü bizler 'Yeniden Büyük Türkiye' hedefine ancak kaliteli nesillerle ulaşılabileceğinin bilinci ile hareket ederek, yukarıda ifade ettiğimiz gibi öncelikle gerekli altyapıyı hızla inşa edeceğiz.
Öğretmenlerimize ve eğitime gereken önemi ve desteği vererek, 'Yaşanabilir Türkiye', 'Yeniden Büyük Türkiye', 'Yeni ve Âdil Bir Dünya'yı hep birlikte kuracağız.
Bu vesile ile tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyor, hak ettikleri ekonomik ve sosyal açıdan rahat bir hayata bir an önce kavuşmaları için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.