Yozgat’ta Milli Görüş Buluşması

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleşen Yozgat 1. Olağan İl Kongresine ilgi ve katılım yoğun oldu.

Mehter takımıyla Lise Caddesi’nden yürüyerek Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelen Genel Başkanımız yol boyunca Yozgatlı vatandaşları selamlayarak sohbet etti. Büyük bir coşku ve şölen havasında gerçekleşen kongreye Milli Görüş mensubu çok sayıda eski milletvekili, belediye başkanları ve siyasiler de katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Yozgat Kurucu İl Başkanı Nihat Kayhan, Yozgat’ın birçok ilçesinde teşkilatlanmayı gerçekleştirdiklerini belirtti. İl Başkanı Kayhan, “İki ilçemizde henüz teşkilatlanmayı resmileştiremedik lakin oralarda da kısa sürede resmi işlemleri tamamlayarak tüm ilçelerimizde teşkilatlanmış olacağız” dedi. Nihat Kayhan, Yozgat’ın Milli Görüş iktidarları döneminde üç ağır sanayi temeli atılan bir il olduğunu hatırlatarak, “Lakin bizden sonrakiler bu ağır sanayi temellerini yükseltemedi. Hocamızın Sorgun’a temelini attığı azot sanayini şeker fabrikası yaptılar. Azot sanayi olsaydı Yozgat şaha kalkacaktı” diye konuştu. Kayhan, Yozgat’ta yeniden fabrikalar, üretim alanları, tarım, hayvancılık ve büyük istihdam sahaları oluşturmak maksadıyla yola çıktıklarını sözlerine ekledi.

Yozgat Yine Millî Görüş’ün Kalesi Olacak

Genel Başkan Yardımcımız Bahattin Sungur, Yozgat’ın yine Milli Görüş’ün kalesi olacağını söyledi.

Sungur, “Yozgatlı her zaman kadınıyla-erkeğiyle, genciyle-yaşlısıyla bu davanın yanında yer almıştır. Birinci 40 yılda olduğu gibi inşallah Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile de yine beraber olacaktır” dedi.

Yoğun bir heyecan dalgası ile kürsüye gelen Genel Başkanımız Yozgat’a ulaşmasının ardından yol boyunca gösterilen ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ederek konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Yozgat ve Türkiye’de istihdam ve üretimi arttıracağız

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da inşallah Milli Görüş geleneğine uygun şekilde Yeniden Refah İktidarında büyük bir istihdam ve üretim hamlesi başlatılacak. Yozgat’ta da  bütün Türkiye’de de bir tane diplomalı işsiz kalmayacak. Katma değeri yüksek ürün üretip, katma değerli ihracat yaparak zenginleşeceğiz. Refah seviyemizi arttıracağız. Bunu 82 milyon vatandaşımıza adil bir şekilde paylaştıracağız.  Tarım ve hayvancılığa her türlü destek ve teşvik sağlanacak. Bütün kotalar ortadan kaldırılacak. Üreticinin ürettiği ürünler devlet garantisi ile alınacak. Ülkemizi yılda 100 milyar dolar ihracat yapan duruma getireceğiz.

Cenab-ı Allah Milli Görüş’ü ikinci 40 yılında Yeniden Refah Partisi ile layık olduğu yere taşımayı nasip ve müyesser eylesin. Bu çalışmalarımızda Yozgatlıların da desteğini ve dualarını bekliyoruz.

• Borç • Faiz • Beton • Çimento

Genel Başkanımız 17 yıllık iktidar partisini dört kelime ile özetledi. Borç, faiz, beton, çimento.

Hükümetin her sene 30 milyar dolar borç faizi ödediğine dikkat çeken Genel Başkanımız, “Bu faize giden para sizlerin, Yozgatlıların, Anadolu insanının emeği, alın teri” dedi.

Türkiye’de mevcut hükümetin her saat başı 3 milyon dolar borç faizi ödemek zorunda olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız;

Bu hükümet önümüzdeki üç senede faize 436 milyar dolar ayırıyor.

Aynı üç senede 82 milyon vatandaşa ayırdığı kaynak 350 milyar lira.

Bakınız bu iktidar döneminde 70 senede  elde ettiğimiz varlıklarımız özelleştirildi, satıldı. Bu iktidar döneminde yapılan özelleştirmelerden elde edilen toplam gelir 68 milyar dolar. Bu hükümetin sadece iki senede ödediği borç faizi. Her sene verilen borç faizi ile 20 tane Osmangazi Köprüsü yaparsınız. Düşünebiliyor musunuz felaketin boyutunu. İşte hesap ortada. Bu faize giden para sizlerin, Yozgatlıların, Anadolu insanının emeği alın teri. Ankara-Konya hızlı tren hattı yapıldı. Maliyeti 450 milyon dolar. Hükümetin bir haftada faize ödediği para demek bu. Ödenen faiz ile her sene 60 tane Ankara-Konya yüksek hızlı tren hattı yapılırdı” dedi.

Betona ve Çimentoya Gömdünüz

Devlet eli ile beton ve çimentoya 600 milyar dolar para aktırıldığını kaydeden Genel Başkanımız, “Bu paranın sadece yarısını fabrikaya, sanayiye, istihdama, alt yapı ve teknolojiye yatırsaydınız Türkiye bugün neredeyse Kore ve Japonya’nın seviyesine gelirdi.  Bütün bu beton ve çimento furyasının sonunda elimizde kalan, satılamayan 200 bin tane konut  var. Bir tanesini 100 bin dolardan hesap etseniz, 200 milyar dolar yapar. Bu ülkenin, bu milletin 200 milyar dolarını gereksiz yere  betona, çimentoya gömdünüz. Şimdide bunları satamıyorsunuz, bu parayı alamıyorsunuz” diye konuştu.