TRABZONLULARLA BULUŞMAK SON DERECE ÖNEMLİDİR

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Trabzon’da ‘Erbakan Demek Bereket Demek’ başlığı ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anma programına katıldı.

Programa Genel Başkanımızın yanı sıra, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Genel Başkan Yardımcılarımız Şeref Menteşe, Mahmud Altunsoy, MKYK üyelerimiz Mustafa Barutçu, Sadık Çat, Abdurrahman Akyüz, Yüksek Disiplin Kurulu Üyemiz Ahmet Ziya Akıntürk, Trabzon İl Başkanımız Mustafa Durmuş, Gümüşhane, Erzurum, Artvin ve Samsun İl Başkanlarımız, Trabzon İl Protokolünden isimler ve teşkilatımız katıldı.

Trabzon İl Başkanlığı binamızın açılışı teşkilatlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

TRABZONLULARA VERDİĞİ DEĞERİN ÖRNEĞİDİR
Programın açılış konuşmasını İl Başkanımız Mustafa Durmuş yaptı. Durmuş, “Genel Başkanımız Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Uçak Trabzon’a inmeyince Ordu’ya inelim dedi. Ordu’da 6 tur attıktan sonra, Ankara’ya döndü. Ankara’ya dönünce “Trabzon’da sis var artık programa gidemeyeceğiz” demedi. “Erzurum’a gidelim, Erzurum’dan Trabzon’a ulaşalım” dedi. Erzurum’da müsait olmasaydı eminim Genel Başkanımız Karayoluyla gidelim diyecekti. Trabzonlulara verdiği değerin örneğidir bu hareket. Bugün bu programımız her türlü olumsuz şartlara, hava şartlarına rağmen katıldığından dolayı şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

TRABZONLULARLA BULUŞMAK SON DERECE ÖNEMLİDİR
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ise, bugün Trabzon’a ulaşmamız son derece meşakkatli oldu. Yeniden Refah Partimizin Trabzon’da ki bu programı çok büyük öneme sahiptir. Bu programın duyurulduğu, davetinin verildiği Trabzonlularla buluşmak son derece önemlidir. Trabzon, Erbakan hocamızın şehri olduğu için Trabzon’a her ne şart altında olursa olsun, koşarak gelmek bizler için son derece önemlidir. Bu sebeple çeşitli zorluklara rağmen koştuk geldik. Erbakan hocamızın şehri olan Trabzon’da siz kıymetli Trabzonlularla bu akşam buluştuk.

KENDİNİ TRABZONLU OLARAK İFADE EDİYORDU
Erbakan hocamız hen ne kadar Sinop’ta doğmuş olsa da İlkokul öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Burada yaşadığı ev ve okulu halen duruyor. Trabzon’u Erbakan hocamız çok seviyordu. Kendisini pek çok ortamda Trabzonlu olarak ifade ediyordu. Trabzonluları hemşerilerini sizleri de gerçekten samimi olarak çok seviyordu.

ERBAKAN, VAZGEÇMEYEN LİDER
Erbakan hocamızın 40 sene evvel yaşadığı bir olay aklımıza geldi. 40 sene önce bir köye gidip davasını anlatacak. Köyün yolu hem virajlı hem dağlık. Bir miktar heyelan olmuş, birde üstüne sağanak yağmur yağmuş balçığa dönüşmüş. Erbakan hocamızın içinde bulunduğu araç ve onlara eşlik eden araç patinaj yapıyor. Saplanıyor. 1 saat, 2 saat geçtikten sonra Erbakan hocamızın ekibindekiler “Zaten bu şehirde yaşlılar var” diyor. Erbakan hocamız ise “Bir kere çıktığımız yoldan yarı yolda dönmeye alışırsak bir daha her seferinde yarı yoldan döneriz” diyor. Ne olursa olsun buraya gitmeye niyet ettik buraya gideceğiz diyor ve en sonunda da gidiyor. Bizim yıllar önce Erbakan hocamızı anma programında sloganımız neydi. Vazgeçmeyen Lider Erbakan. Bu akşam anmakta olduğumuz Erbakan hocamız böyle bir dava adamıydı” dedi.
Genel Başkanımız, “Bugüne kadar Erbakan hocamızı ‘Aldanmayan - Aldatmayan Erbakan’ başlığı ile andık. Erbakan hocamızı ‘Konuştuğunu Yapan Erbakan’ olarak andık. Sadece konuşan değil, o konuştuklarını karşılığında bedel ödemek zorunda kalsa dahi birer birer uygulayan hayata geçiren lider olarak andık” diye konuştu.