Malatya 1. Olağan İl Kongremizi Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleştirdik!

eniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı 1. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Doğan Aydal, Genel Başkan Baş Danışmanı Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Bölge Başkanları Şükrü Yılmaz, Mehmet Gür, Hacı Genç, Mehmet Tan, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Kahramanmaraş, Kilis İl Başkanları, Ankara İl başkan yardımcısı ve Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım ile çok sayıda partili katıldı. Programın açılışında selamlama konuşması yaparak partililere seslenen Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanımız Bilal Yıldırım, “İşte bugün yeniden Milli Görüş misyon ve vizyonunu toplumun ve siyasetin bütün alanlarına yayarak, hak ve adaleti, adil düzeni, üreten ve güçlü ekonomiyi, iç ve dış politikayı yapıcı bir siyaset ile yeniden tesisi için yola çıkan sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın beyin her koşul ve şartta yanında olacağımızı Malatya il teşkilatı olarak ifade ediyoruz. Ev ev, kapı kapı dolaşarak, mahalle mahalle çalışarak bu hak davayı anlatacağımıza söz veriyorum. Derdimiz mazlumların gözyaşlarını silmektir. Biz sizden söz istiyoruz. Zalimlerin karşısında mazlumların yanında duracağımıza söz veriyoruz. Size Osmanlı sözü. Allah’ın izniyle Ayasofya’yı açacağız inşallah” diyerek partilileri selamladı.


Programda "Başkan Erbakan" tezahüratları altında mikrofona gelen Genel Başkanımız " Yeniden Refah Partisi çatısı altında maddi kalkınmayı, manevi kalkınmayı gerçekleştirmeyi, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ‘yi kurmayı, ‘Yeniden Büyük Türkiye’nin öncülüğünde kuvvetin değil hakkın üstün tutulduğu Adil bir Dünya’yı kurmayı cümlemize nasip eylesin” diyerek konuşmasına başladı.
Milli Görüş’ün modasının geçmediğini ifade eden Genel Başkanımız özetle konuşmasını şöyle sürdürdü. “Milli Görüş’ün modası kıyamete kadar geçmeyecektir. Çünkü adaletin modası geçmez. Erbakan hocamızın ifade ettiği gibi Milli Görüş sancağı kıyamet sabahına kadar dalgalanmaya devam edecek inşallah. Türkiye’miz Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerinin sınırlarımıza tehdit oluşturmasını engellemek maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eliyle bir askeri hareket gerçekleştirdi. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak, sınırlarını konuşmak, vatandaşının can güvenliğini korumak için bu askeri hareketi yapması elbette ki sonuna kadar hakkıdır. Bu operasyonun başından sonuna kadar millet olarak, Yeniden Refah Partisi olarak devletimizin, Mehmetçiğimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında yer aldık. Her zaman olduğu gibi bu operasyon süresince de Cenabı Allah Mehmetçiğimizi daima korusun ve muzaffer eylesin, dualarını yaptık. Vatan için, millet için, bayrak için, davamız için, ‘Şehit olmaya Milli Görüşçüler olarak bizler her zaman hazırız.’ Bu operasyonda şehadete ulaşan Mehmetçiklerimize Cenabı Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Cenabı Allah onları bizlere şefaatçi eylesin.