Kocaeli'de Erbakan Coşkusu

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Ramazan 2019 iftar programları çerçevesinde Ramazan’ın 20. iftarını Kocaeli il teşkilatımızla birlikte açtı. Kocaeli her zaman olduğu gibi Genel Başkanımızı coşku ve heyecanla karşıladı. Antik Kapı Restoranda gerçekleştirilen iftar yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İftara; Genel Başkanımızın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcıları Zafer Emanetoğlu ve Yücel Mollaismailoğlu, Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Bolu İl Başkanı Hayrettin Aytar, Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Yalova İl Başkanı Mustafa Berber, Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Kurucular Kurulu üyeleri, Bölge Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katılım sağladı.

 ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ile kürsüye çıkan Genel Başkanımız, katılımcıları selamladıktan sonra, başta İl Başkanımız Mehmet Aras ve yönetim kurulu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Her şeyden önce değerli İl Başkanımız Mehmet Aras Bey’e rahatsızlığına rağmen son nefesine kadar bu Hak davada koşan başkanıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte en büyük zaferleri görmeyi de nasip etsin” şeklinde niyazda bulundu.

Bizlere İslâm’ı doğru olarak tanıtan merhum liderimiz Necmettin Erbakan’ı Hocamız. Allah ondan bin kere razı olsun. Dün akşam Genel Merkez binamızın önünde Gençlik Kollarımız ile iftar yaptık. Orada dedik ki; ‘Yıllar sonra yeniden partimize kavuştuk. İslam’ın 21. asırdaki kurtuluş harekâtı ve cihat harekâtının binasına kavuştuk. Millete ve bütün insanlığa hizmet edecek ve Erbakan Hocamızın çizdiği istikamette cihat yapacağız.’

Muhalefet ve iktidar partisine eleştirilerde bulunan Genel Başkanımız, ‘Bu millet muhalefetten de mevcut iktidardan da çok çekti. Bu millet iki taraftan da şikâyetçi. Milletimiz geçmişi tertemiz bir siyasi parti arıyordu. Biz bu millet için bu kutlu kervan ile yola çıktık. Muhalefet, iktidar ile zıtlaşma, hırs, haset duyguları ile gözü hiçbir şey görmüyor. Kendisi bir şey kazanmak için değil, karşı tarafa kaybettirmek için çalışıyor. Sadece eleştiren ama çözüm üretemeyen bir muhalefet. Bu iktidar 17 yılda bir tane bile iyi hizmet yapmadı diyen bir muhalefet. İktidarın yaptığı camiyi, üniversiteyi bile eleştiren bir muhalefet.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

Pekala iktidarın durumu nasıl. Biz iktidarı hangi açılardan eleştiriyoruz ona da değinmemiz lazım. Bu iktidar evet inan özgürlüğü alanında ki engelleri kaldırdı. Başörtüsü zulmü ortadan kalktı. Artık başörtülü kızlarımız üniversitelerde okuyabiliyor ama aynı başörtülü kardeşimiz ramazan ayında kafede çay kahve içiyor. Yani manevi değerler ölçüdsünde bir nesil yetiştirilemedi. Diğer taraftan hayat pahalılaştı. Dolar arttı, altın arttı, konkordatolar arttı. Asgari ücret açlık sınırının altında. Bir emeklimiz, asgari ücretle çalışan bir işçimiz 2 akşam eşileriyle beraber dışarıda iftar yapsa ay sonunu getiremez çünkü bugün bir iftar yemeği İstanbul’da 100 liradan başlıyor. Asgari ücretimiz açlık sınırının altında. Evet, çocuğumuzu üniversitelere gönderebiliyoruz, imam hatiplerimiz açıldı ama kredi ve mevduat faizlerimiz de arttı. Böyle bir ülke de hiçbir sanayici yatırım yapar mı? Türkiye’nin yüzde 80’i yoksulluk seviyesinin altında. Vatandaşın bankalara borcu 6 milyar iken şimdi bu sayı 80 misli arttı. Bu halkın hali ne olacak?

Bizim tek işimiz başörtüsüne özgürlük getirmek değil, bunlarla birlikte paylaşımda adaleti sağlamak. Yoksulların oranı yüzde 8’den 24’e çıktı. Bugün dünyanın en zengin 26 tane adamının parası tüm insanlığı doyurabilir. Böyle paylaşımda adalet mi olur? Biz hastane kuyruklarını tarih yaptık diyorlar ama sosyal yardım kurumlarının önündeki kuyruklar uzadı. Tanzim satış yerlerinde kuyruklar kilometrelerce uzadı. Bir kuyruğu kaldırdınız 5 kuyruk eklediniz. Ülkemiz de dört kişiden biri icralık. Sen halen bir Türk dünyalara bedel diyorsun ama bir Dolar yedi Türk Lirasına bedel oldu haberin yok.

Kurtuluş için çok şey yapılacak. Eğitim ve üretim seferberliği. Biz iktidara geldiğimizde insan yetiştirip, ürün üreteceğiz. Ahlâk ve maneviyatı yüksek, vasıflı ve donanımlı insan yetiştireceğiz. Yüksek teknolojilerle ürün üreteceğiz. Böylece Türkiye zenginleşecek. Bir kuruş borç almadan, zam yapmadan millî kaynaklarımız ile yapacağız. İktidarımızda her yıl yüz milyar dolarlık kaynak paketi açıklayacağız inşallah. Biz 50 milyar dolarlık kısmını bulduk. İnşallah bunu en kısa zamanda iktidar olmadan önce 100 milyar dolara tamamlayacağız.

Biz bunları memleketimizde adil bir şekilde dağıtacağız. Betona, kıraathaneye, AVM’ye değil, ARGE’ye teknolojiye yatıracağız. Bizim iktidarımızda önce hükümetin kendisi baba yiğit olacak. Devlet taşın altına elini koyacak. Özel sektör ve millet ile yatırım yapacak. Biz Yeniden Refah olarak bu ülkenin tüm borcunu sıfırlamak ve ileri teknolojilerde dünya lideri yapmak için yola çıkıyoruz. Biz bu ülkede fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz. Seferimiz hayırlı olsun.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a konuşmasını tamamladıktan sonra İl Hanım Kolları tarafından çiçek takdim edildi.