İran'ın geleceği Türkiye, Türkiye'nin geleceği de İran'dır!

İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand ve beraberindeki heyet Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ı makamında ziyaret etti. 

Genel Başkanımız, Merhum Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın da Başbakan olduktan sonra ilk yurtdışı ziyaretini İran'a yaptığını hatırlattı. Kendilerinin de parti olarak ilk büyükelçi kabulünü İran ile gerçekleştirmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

'Batı sevdası Türkiye'nin 70 yıllık karşılıksız aşkıdır'

Genel Başkanımız; "Milletimiz, Erbakan Hocamızın vefatından sonra ülkemizi ve bölgemizi ilgilendiren konularda öngörülerinin ne kadar haklı olduğunu dile getiriyor. Kendisine duyulan özlem de tabii partimize teveccühü arttırıyor.

Tıpkı merhum Erbakan Hoca gibi biz de G-20, Avrupa, ABD ve Batı sevdasının, ülkemize hiç bir faydasının olmadığını ifade ediyoruz. Biz bunu 'Türkiye'nin 70 yılllık karşılıksız aşkıdır' olarak ifade ediyoruz. Bu aşkın sonunda görüldü ki ABD, güneyimizde terör örgütünü binlerce tır dolusu silahla teçhiz etti. Yine bu 70 yılın sonunda görüldü ki AB, bizi oyaladı ve toplumumuzun yapısına uymayan yasaları bize dayattı. Buna rağmen üye olmaktan çok uzak olduğumuz görülmektedir. G-20'nin mazlumlara, İslam alemine hiç bir faydası olmadığı da görüldü." şeklinde konuştu.
Genel Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün bu gelişmeler Erbakan Hocamızın 'İslam alemi birlik olup beraber hareket etmelidir' sözünün ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Batı hayranları, İran ile anlaşamadığımız konuları öne sürüyor. Bizden 10 konudan 9'unda anlaştığımız İran'a sırtımızı dönüp 10 konudan 9'unda anlaşamadığımız Batı ile birlik olmamızı istiyorlar. Şimdiye kadar Siyonizm'in kontrolü altındaki ABD'nin peşinde koştuk da ne oldu? Siyonizm, Kur'an-ı Kerim'de 'şeytanın ordusu' olarak ifade ediliyor. İslam alemi dururken şeytanın ordusunun peşinde mi koşalım!?"

İran'ın geleceği Türkiye, Türkiye'nin geleceği de İran'dır!

'Aynı dine, aynı Peygambere iman ettiğimiz Müslüman kardeşlerimizle birlik olmamızın bu dönemde daha da önem arz ettiğini' ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan; "Bu konuda bize en büyük dersi Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Vatikan'da kabul ettiği Güney Sudan Devlet Başkanı Salva Kiir Mayardit'in ayağını öperek veriyor. Papa Francis bu hareketiyle; 'Hıristiyanlar olarak bazı konularda anlaşamayabiliriz ama birlik olmamız gerekiyor' mesajını veriyor. Biz de Müslümanlar olarak birlik olamadığımız için büyük zararlar gördük. İran'ın geleceği Türkiye, Türkiye'nin geleceği de İran'dır. İran'a bir şey olursa Türkiye ayakta duramaz, Türkiye'ye bir şey olursa da İran ayakta kalamaz. Burada yine Erbakan Hocamız'ın sözünü hatırlatmak isterim; Türk ile Kürt'ü ayırırsanız ortada ne Türk kalır ne de Kürt! Ama Türk-Kürt birlik olursa ne ABD ne de İsrail karşımızda durabilir. İnşallah İran ve Türkiye kardeşliğimiz dostluğumuz ilelebet devam edecektir. Biz de Yeniden Refah Partisi olarak Erbakan Hocamızın çizdiği yolda İran ve Türkiye kardeşliğini devam ettirmek, D-8'i aslına rücu ettirmek ve D-60'ı kurmak gayesiyle yola çıktığımızı ifade etmek isterim." şeklinde konuştu.